کد خبر: ۴۳۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۷
ایده‌ها الگوبرداری شود
18 اردیبهشت از بین سردار آجورلو، مهدی تاج و عزیز محمدی یکی رئیس فدراسیون فوتبال خواهد شد.
روزنامه خبرورزشی/علی بنی‌شیخ‌الاسلامی؛ در فوتبال حرفه‌ای مهم‌تر از نام اشخاص ایده‌هایشان است و سیستم است که کار را پیش می برد نه فرد و رئیس تنها ایده‌پرداز و هدایتگر است و اجرای برنامه‌ها با سیستم است. از همه مهمتر الگوبرداری حتی از رقیب یکی از رفتارهایی است که متأسفانه در فوتبال ایران جایگاهی ندارد و به تقلید تعبیر می‌شود.

سردار آجورلو، مهدی تاج و عزیز محمدی به خبر ورزشی آمدند و حرف زدند. بدون استثنا در میان حرف‌های سه نامزد برنامه‌ها و ایده‌هایی دیده شد که اجرای آن قطعاً به فوتبال کمک می‌کند. ایده‌هایی که بعضاً نو بود و شاید از فوتبال حرفه‌ای الگوبرداری شده باشد. اما بد نیست این سه نامزد از این پس به جای اصرار و تأکید روی برنامه‌های خود حرف‌ها و برنامه‌های یکدیگر را مطالعه کنند.

سردار آجورلو اگر انتخاب شود اصلاً عیب نیست بخشی از برنامه‌هایش ایده‌های مهدی تاج و عزیز محمدی باشد چراکه این دو هم نامزد ریاست فدراسیون فوتبال هستند و برنامه‌های نوینی برای فوتبال ارائه کرده‌اند. یا بالعکس. اگر مهدی تاج رئیس شود اصلاً ایرادی ندارد بخشی از ایده‌های سردار آجورلو و عزیز محمدی را در فوتبال پیاده کند و این حق برای عزیز محمدی هم محفوظ است. (اسامی این سه نامزد به ترتیب حروف الفبا در این مطلب می‌آید).

به طور مثال در برنامه‌های مهدی تاج از تشکیل سازمان‌های جدیدی به نام سازمان اقتصادی فوتبال، سازمان فوتبال و فوتبال ساحلی و سازمان تیم‌های ملی باخبر شدیم و اینکه نیت دارد دستمزد داوران را افزایش دهد.
پرداختن به این برنامه‌ها خیلی خوب است حتی اگر رأی اعضای مجمع عمومی به مهدی تاج نباشد و قرار باشد این برنامه‌ها از سوی سردار آجورلو و عزیز محمدی پیاده شود.

سازمان اقتصادی نیاز فوتبال است. با اینکه فوتبال در اروپا صنعت است و به خاطر سوددهی در بازار بورس است در ایران ورزش هزینه‌زاست. یقیناً جذب سرمایه، درآمدزایی و کسب درآمد تعاریفی است که در توان فوتبالی‌ها نیست. این‌ها را باید کارشناسان اقتصادی تدوین و اجرایی کنند.

یا افزایش دستمزد داوران. داور بابت هر سوت در لیگ برتر 500 هزار تومان می‌گیرد و در بهترین شرایط هر داور در ماه شاید 4 بازی قضاوت می‌کند. دو میلیون تومان در هر ماه! در حالی که دولت خط فقر را سه میلیون تومان اعلام کرده است. می‌توان در برنامه‌های سردار آجورلو و عزیز محمدی هم به موارد خوب و امیدوارکننده‌ای اشاره کرد.

توصیه‌مان به هر یک از سه نامزد این است که برنامه‌های رقیب را بخوانند و در صورتی که به موارد خوب برخوردند، یادداشت کنند و در صورتی که رئیس شدند آن را اجرایی کنند. اینکه برنامه خوب برای رقیب است و نباید اجرایی شود یک ذهنیت سراسر غلط است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین عناوین روز