کد خبر: ۴۶۶۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۱
خوش بختانه در سال های اخیر، جدیت والدین در مراقبت های جنسی از کودکان، و تامین امنیت جنسی آن ها بیشتر شده است. با این همه هنوز هم، این نگرش اشتباه که پسران کمتر از دختران در معرض تعرض های جنسی قرار دارند ، موجب حساسیت کمتر والدین در مورد فرزندان ذکور می باشد.
بر خلاف دختران که غالبا از سوی جنس مخالف مورد سوءاستفاده قرار می گیرند، پسران ممکن است توسط هر یک از دو جنس موافق و مخالف، مورد تعرض قرار گیرند. نکته ی تاسف بار این که، موارد سوء استفاده های جنسی از پسران، توسط جنس مخالف، در حال افزایش است.

اگر تعرض جنسی از سوی مردان و پسران بزرگ تر، موجب کاهش اعتماد به نفس، ایجاد اضطراب و شروع ناهنجاری های جنسی در پسران است، دست درازی های جنس مخالف نیز، می تواند منجر به ایجاد ناهنجاری های روحی و اخلاقی بسیاری گردد.

 ایجاد اضطراب دائمی، ایجاد احساس گناه، کاهش اعتماد به نفس و القای حس بی عرضگی، ایجاد احساس نفرت نسبت به زنان یا بالعکس، ایجاد کشش های شدید جنسی به زنان و زن بارگی، در درون کودک یا نوجوان قربانی، دیده شده اند.

نکته ی دیگری که در این زمینه مهم به نظر می رسد، تعرض های جنسی ناخواسته و حتا نادانسته است که در شرایط فرهنگی و اجتماعی ما، بیشتر در مورد پسران رخ می دهد. تعرض های ناخواسته شامل رفتارهایی ست که ناخواسته، امنیت فکری و جنسی کودک یا نوجوان را به هم می زند. 

یک مورد خاص از این تعریف، بی توجهی خانم های نزدیک به پسران در انتخاب پوشش مناسب در حضور فرزندان ذکور است که غالبا با این تصور اشتباه که کودک در سنین پایینی قرار داشته و در معرض تحریکات جنسی نیست، رخ می دهد. در حالی که توجهات فکری از همان سنین مشهور به سنین تمیز، در ذهن فرزندان شکل می گیرد.

در پایان، به عنوان معلمی که از نزدیک، چند مورد از موارد قربانیان این گونه تعرض ها را مورد مطالعه ی دقیق قرار داده و در موردشان با سکس تراپیست های مشهور جنوب غرب کشور، مباحثه و مشاوره داشته ام، عرض می کنم؛ مراقبت جنسی از کودکان خود را جدی بگیرید. در این زمینه، هم دختران و هم پسران را در بال حمایت خود قرار دهید.
زمانه ی خطرناکی شده است...

 صادق الله بخشی


منبع: پارسینه
برچسب ها: تجاوز ، هدانا ، پسران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین عناوین روز