مدتی بود تصمیم داشتم تا یک آموزش کوتاه و مفید رو درمورد ویندوز سرور برای خوانندگان محترم آماده کنیم.سعی بر این است تا تمامی مطالب مربوط به ویندوز سرور ۲۰۱۲، از نصب و راه اندازی سیستم عامل تا راه اندازی تمام سرویس های این ویندوز با قلمی بسیار ساده، در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار گیرد، تا عزیزان علاقمند به راحتی وارد دنیای شبکه از طریق این آموزش ها شوند.

گام اول: نصب سیستم عامل

 در قدم اول شما احتیاج به تهیه ی یکی از نسخه های ویندوز سرور ۲۰۱۲ دارید که از طریق DVD یا USB درایوی که Bootable شده باشند، وارد نصب عملیات شوید:

1

گام دوم: سپس گزینه نصب سیستم عامل رو مثل تصویر زیر کلیک کنید:

2

گام سوم: در این مرحله میتونید هرکدوم از نسخه های زیر رو بسته به نیاز شبکتون انتخاب و نصب کنید، اما کامل ترین نسخه مثل تصویر زیر Datacenter Evaluation desktop experience هست.

3

گام چهارم: در این قسمت اطلاعاتی در مورد لایسنس و قوانین مایکروسافت رو ملاحظه میکنید که با قبول کردن آن از این مرحله میگذریم.

4

گام پنچم: در این قسمت اگر میخواهید نسخه قبلی سیستم عامل خودتون، مثل ۲۰۰۸ R2 رو آپدیت کنید، از گزینه اول استفاده و در غیر این صورت باید از گزینه دوم به اصطلاح Clean install استفاده کنید.

5

گام ششم: در این قسمت اگر هارد دیسک شما خام هست، باید یک پارتیشن مخصوص ویندوز ایجاد کنید که با استفاده از گزینه مشخص شده در تصویر میتونید حجم درایو رو مشخص و ایجاد کنید.

6

7


گام هفتم: مرحله بعد سیستم عامل شروع به نصب شدن میکند و تا تموم شدن نصب آن باید صبر کنید. ( سرعت نصب بستگی به قدرت سخت افزار شما و نوع storage شما متفاوت هست.)

8

گام هشتم: در مرحله بعد باید برای یوزر Administrator پسورد تعیین کنید.( رمز عبور باید دارای حداقل ۸ کاراکتر و شامل حروف بزرگ و کوچک و عدد باشد.)

9

گام نهم: بعد از اتمام مراحل نصب، میتونید با فشردن همزمان سه دکمه Ctrl+Alt+Delete وارد صفحه لاگین شده و پسورد خودتونو وارد کنید و ویندوز شما آماده بکار هست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین عناوین روز