کد خبر: ۵۴۰۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
کرج-ایرنا-در آیینی با حضور فرماندار،امام جمعه و دیگر مسئولان فردیس از خادمان و فعالان اربعین حسینی روز دوشنبه در دفتر امام جمعه این شهرستان تجلیل شد.

امام جمعه شهرستان فردیس در این آیین گفت: حضور ایرانیان در عتبات عالیات و در بزرگداشت مراسم اربعین حسینی یک موضوع راهبردی و اساسی برای ایران اسلامی است.
حجت الاسلام علی اکبر ایمانی افزود: هر قدر ایرانیان در عراق حضور بیشتری پیدا کنند و مردم عراق را با انقلاب اسلامی، افکار و نظام مقدس اسلامی آشنا کنند آنها مصونیت پیدا می کنند تا فریب آمریکایی ها و کشورهای دیگر را نخورند.
وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری در فرمایشات فرمودند اربعین اجتماع بزرگ در دنیا است که 25 میلیون نفر حضور پیدا می کنند اینکه در مراسم اربعین حسینی و در عتبات عالیات کمک های مالی موثری داشته باشیم همه اینها در تاثیر گذاری و نقش ما در عراق می تواند موثر باشد.
ایمانی افزود: هرچقدر بتوانیم در عراق نقش موثرتری داشته باشیم هم به امنیت داخلی کشور کمک می کند و هم جبهه مقاومت را تقویت کرده ایم .
وی اظهار داشت: مردم عراق، مردم ستمدیده ای هستند که سالها گرفتار داعش و تفکرات افراطی شدند و به اذعان مسئولان عراقی که اگر کمک ایرانیان نبود عراق یک روزی به چند کشور تقسیم می شد که هنوز هم این قضیه را آمریکایی ها دنبال می کنند.
ایمانی افزود: همانطور که امسال شهرستان فردیس توانست نقش تاثیرگذاری را در مراسم اربعین حسینی داشته باشد سال بعد نیز همین تاثیرگذاری را درعتبات عالیات خواهد داشت.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان فردیس نیز گفت: ستاد اربعین حسینی این شهرستان بیش از یک میلیارد ریال از جمله امکانات ، تجهیزات و خرید اجناس برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هزینه کرده است.
علی شهبازی افزود: 35 نفر در ستاد اربعین حسینی فردیس به زائران امام حسین(ع) پذیرائی و تغدیه می کردند.
وی اظهارداشت: مردم این شهرستان با کمک های مالی در ساخت درب آقا سید محمد عموی امام زمان(عج) مشارکت دارند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون مردم این شهرستان یک میلیارد و 500 میلیون ریال وجه نقد و غیر نقدی به بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.
در پایان 35 نفر از خادمان اربعین حسینی و مابقی متبرین شهرستان فردیس تجلیل شدند.
7413/ 6155خبرنگار:معصومه مهتاب**انتشار دهنده : محمد عزیزپور
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: