کد خبر: ۵۴۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۲
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه یکی از برکات مهم انقلاب نماز جمعه است گفت: انقلاب یکی از نعمت‌های خداوند است که نماز جمعه هم از برکات همین انقلاب است.
آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با ائمه جمعه استان قم با اشاره به اینکه نباید حوادث تاریخی فراموش شود اظهار داشت: حادثه 9 دی نباید فراموش شود، در واقع حوادث تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار هستند، در قرآن هم حوادث تاریخی بیان‌شده تا سنن الهی مشخص شود و مردم با توجه به آن سنن بتوانند قدم بردارند.
 
وی بابیان اینکه باید شکرگذار نعمت‌های الهی شویم، افزود: خداوند در 73 جای قرآن به ذکر نعمت‌های خود اشاره‌کرده است، یکی از این نعمت‌ها انقلاب است که تحولی در دنیا به وجود آورده است.
 
آیت‌الله نوری با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند انقلاب برای مردم است تصریح کرد: مردم ما 8 سال در دفاع مقدس جان خود را فدا کردند تا این انقلاب را به دست آوردند.
 
وی بابیان اهمیت نماز جمعه خاطرنشان کرد: بنده در حیرتم که شهدا در چه رشته‌ای فارغ‌التحصیل شده‌اند که این قد اهمیت دارند، همچنین من کتاب‌های شهدا، زندگی‌نامه و وصیت‌نامه‌های آنان را مطالعه کردم که اکثریت آنان می‌فرمایند نماز جمعه را ترک نکنید.
  •  
مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: جایگاه امام‌جمعه بسیار مهم است از این‌رو شما باید مطالعه زیادی داشته باشید تا بتوانید پاسخگوی مخاطبانتان شوید.
 
آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: ائمه جمعه در هنگام سخنرانی باید چینش مطالب خود را متنوع سازند به دلیل اینکه مخاطبان تنوع‌طلب هستند، همچنین رجوع کنند به چند کتابی ازجمله صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه که منبع اصلی ما هستند.
 
وی با یادآوری تاریخ 19 دی 56 ابراز کرد: در 19 دی با اجتماع طلاب، روحانیون و بازاری‌ها توانستیم آن حماسه عظیم و بزرگ را بیافرینیم، همچنین سخنرانی آن زمان خودم را با کلمه نور و ظلمت شروع کردم و از طرفی هم گرفتاری مردم در برابر رژیم طاغوت را بیان کردم.
 
مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: ما انقلاب خودمان را با خون شهدا به دست آوردیم و چیزی که آل سعود را بر زمین خواهد زد همین خون است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین عناوین روز