کد خبر: ۵۴۲۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸
اهواز- ایرنا- فائزه سرلک دختر 16 ساله اهوازی با کشیدن سه خودرو سواری با دندان به مسافت چهارمتر و شش سانتیمتر موفق شد نام خود را در بین رکوردداران جهان به ثبت برساند.

به گزارش ایرنا فائزه سرلک عصر شنبه درحضور جمعی از مسئولان استان و نمایندگان فدراسیون ورزش های همگانی و شهروندان اهوازی سه خودرو سواری را با دندان به مسافت چهارمتر و شش سانتیمتر جابه جا کرد و نام خود را علاوه بر فدراسیون ورزش های همگانی، در فدراسیون جهانی نیز به ثبت رساند.
این دختر اهوازی نخستین بانوی ایرانی است که با دندان، سه خودرو را جابه جا می کند اما رکورد وی برای ثبت در گینس باید مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن به ثبت برسد.
حداقل مسافتی که از سوی فدراسیون جهانی برای ثبت این رکورد تعیین شده سه متر بود که فائزه سرلک موفق شد یک متر و شش سانتیمتر بیشتر از این میزان خودروها را جابه جا کند.
فائزه سرلک پس از پایان این مراسم در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد خود گفت: اگرچه توانایی ثبت رکورد بیشتری را داشتم اما زمین نامناسب محل برگزاری این مراسم و همچنین سنگینی خودروهای انتخاب شده باعث شد نتوانم آنگونه که انتظار می رفت رکوردزنی کنم.
وی افزود: پیشتر خوروهای سبک تر را 16 متر جابجا کردم که با وجود مشکلاتی که در این رکوردزنی وجود داشت نتوانستم به این اندازه خودروها را جابه جا کنم اما در آینده سعی دارم این رکورد را ارتقا دهم.
این ورزشکار اهوازی ادامه داد: هدف اصلی من این بود که به تمامی جهانیان ثابت کنم که دختران ایرانی استعدادهای بالایی در ورزش دارند اما پرورش این استعدادها نیازمند حمایت مسئولان است.
همچنین هادی رضایی رئیس کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی کشور در حاشیه این مراسم گفت: در دنیا کشیدن وسایط نقلیه سبک، سنگین و هواپیما مرسوم است که در این برنامه فائزه سرلک موفق شد سه خودرو را به مسافت چهار متر و شش سانتیمتر جابجا کند.
وی ادامه داد: بر اساس قوانین جهانی گینس، یک ورزشکار رکوردهای سرعتی را تا سه مرتبه می تواند تکرار کند که فائزه سرلک بالاترین رکورد خود را در مرحله سوم برای خود ثبت کرد.
مسئول کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی کشورگفت: مکاتبات خود را با شرکت جهانی گینس انجام می دهیم تا بتوانیم این رکورد را در سطح جهان نیز به ثبت برسانیم.
وی بیان کرد: این رکورد برای نخستین بار است که توسط یک بانوی ایرانی در جهان به ثبت می رسد اما در بین آقایان مسافت بیشتری به ثبت رسیده است.
همچنین حسین سالمی رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان در این خصوص اظهارکرد: بانوان خوزستانی همواره درعرصه های مختلف ورزشی حضوری فعال و قدرتمند داشته و فائزه سرلک نیز یکی از استعدادهای درخشان این استان به شمار می رود که با ثبت این رکورد خوزستان و ایران را سربلند کرد.
وی افزود: پهلوان پوریا سرلک برادر این بانوی ورزشکار نیز در همین زمینه رکوردهای خوبی را در سطح جهان به ثبت رسانده که امید است این دو نماینده استان بتوانند همچنان برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کنند.
7152/6064
خبرنگار: محمدرضا خبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروند
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
ماهان پیران پور
Iceland
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
0
0
آفرین ودستمریزا داری دختر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین عناوین روز