سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران در راستای حفظ تعهدات برجام و پاسخی به بدعهدی های آمریکا است
سه شنبه 23 آبان 1396

غلامرضا بادامچی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: با توجه به رفتارهای آمریکایی ها و سعودی ها در منطقه، سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران می تواند مثبت و در راستای منافع دیپلماسی باشد.
وی یادآور شد: انگلیس بارها در مقابل آمریکا و ترامپ اعلام کرده که به تعهدات برجام پایبند است و همچنین از آمریکایی ها خواسته اند که آنان نیز به این تعهدات پایبند باشند و وزیر خارجه انگلیس با این سفر حتما می خواهد به این موضوع تاکید کند که این کشور به تعهداتش در برجام متعهد خواهد ماند.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: قطعا این گونه سفرها به ایران مورد پسند عربستان و ترامپ نیست، زیرا آنان نمی خواهند که برجام که حرکتی در راستای منافع ایران نیز هست ادامه یابد، ولی کشورهای مختلف از جمله انگلیس با این اقدام ثابت می کنند که به آمریکا بی توجه هستند و می خواهند به تعهداتشان پایبند بمانند.
بادامچی تصریح کرد: برجام یک توافق بین المللی است و پایبندی به آن برای همه کشورها باید یک اصل باشد، بر هم زدن آن باعث می شود که کشوری به هیچ تعهدی پایبند نباشد از این رو کشورهای دنیا مخالف بدعهدی های آمریکا هستند،چون اگر این بار آمریکا بدعهدی کند قطعا در موارد دیگر نیز بدعهدی خواهد کرد و این گونه مشکلات زیادی برای کشورهای مختلف ایجاد می شود.
وی همچنین گفت: حضور مسوولان کشورهای مختلف از جمله وزیر خارجه انگلیس در ایران نشان دهنده روابط خوب بین المللی ایران در دنیاست و تاکید بر این است که ایران خواهان برقراری روابط با کشورهای مختلف در راستای منافع ملی کشورمان است.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: انگلیس بارها ثابت کرده که حرکات عربستان و ترامپ را نمی پسندد و سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران تاکید بر این موضوع است.
به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری روز گذشته خود اعلام کرد: سفر بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به تهران در دستور کار دو کشور قرار دارد و در حال تنظیم این سفر هستیم.
سیام**9121 **1336
خبرنگار: سمیه لاری**انتشار:مهرنوش خانزائی

,ایرنا