وزارت ارتباطات برای پایین آمدن نرخ اینترنت برنامه دارد؟
سه شنبه 23 آبان 1396
کمیسیون صنایع

نادر قاضی‌‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه روند اجرای  احکام دائمی برنامه‌های توسعه، احکام برنامه ششم توسعه و احکام قانون بودجه 96 در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی شد.

وی با بیان اینکه قرار بود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه حضور پیدا کند، ادامه داد: به دلیل اینکه وزیر به همراه رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه سفر کرده بود در این جلسه حضور نیافت.

بیشتر بخوانید:مجلس با ایجاد 7 منطقه آزاد جدید مخالفت کرد

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز معاونان وزیر ارتباطات گزارشات کلی درباره اقدامات انجام شده به نمایندگان ارائه کردند، افزود: اقدامات انجام شده برای پایین آمدن نرخ اینترنت و ارائه خدمات الکترونیکی به روستاهای کشور از جمله محورهای گزارشات ارائه شده بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: مقرر شد تا ظرف روزهای آینده وزارت ارتباطات اقداماتی را که انجام داده را به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند.

قاضی‌پور با تاکید بر اینکه با توضیحاتی که معاونان وزیر ارتباطات ارائه کرده‌‌اند عملاً مشخص شد که وزارت ارتباطات اقدامات عملی در حوزه پایین آوردن نرخ اینترنت، ترانزیت پهنای باند اینترنت از کشورمان به سایر کشورها، الکترونیکی کردن خدمات دولتی و افزایش خدمات‌رسانی به روستاها  انجام نداده است.

وی ادامه داد: طبق مصوبه مجلس در برنامه ششم قرار بود ساماندهی در فضای مجازی صورت گیرد که تاکنون این اقدام نیز انجام نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: البته با توجه به عدم اعتقاد رئیس‌جمهور به برنامه ششم توسعه کشور و ابلاغ آن از سوی رئیس مجلس نباید انتظار داشت که وزرای دولت نیز برنامه ششم را عملیاتی کنند.

انتهای پیام/