محسن رضایی از مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب بازدید کرد
سه شنبه 23 آبان 1396

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به طور سرزده در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه شرکت کرده بود، ضمن پیگیری امور امدادی و وضعیت آسیب‌دیدگان در جریان تلاش‌های دستگاه های اجرایی، سپاه، بسیج و ارتش در مناطق زلزله زده قرار گرفت.

 رضایی همچنین عصر روز دوشنبه با حضور در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب از نزدیک امور امدادرسانی به آسیب دیدگان و توزیع آب، نان و چادر پیگیری کرد و  در جلسه مسولان ارتش که مسئولیت کمک رسانی در منطقه سرپل ذهاب را برعهده گرفته اند شرکت کرد.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس همچنین در دیدار با فرماندهان سپاه و ارتش که مسئولیت امداد رسانی به روستاها را برعهده گرفته اند، وضعیت کمک به روستاییان را جویا شد.

وی در این جلسه با اشاره به این که هموطنان مؤمن، شجاع و غیرتمند کرمانشاه همواره در جریان حوادث انقلاب و دفاع مقدس، پیشتاز دفاع از کشور و ملت بزرگ ایران بوده‌اند، گفت: از ستاد مدیریت بحران و دستگاه های ذیربط انتظار می‌رود حداکثر توان، ظرفیت و تلاش شبانه روزی خود را برای کاستن از بار  این مصیبت، سرعت بخشیدن به آواربرداری، ارائه خدمات رسانی، انتقال مجروحان،  عملیات امدادی و رسیدگی به آسیب دیدگان  زلزله  به کار گیرد.

محسن رضایی با تأکید بر لزوم جبران خسارتهای ایجاد شده و ترمیم آسیب‌های مادی و روحی حاصل از زلزله اخیر، افزود: جبران خسارت‌ها و کاهش آلام و آسیب‌های این حادثه، مستلزم  عزم و اراده داوطلبانه عمومی و بسیج ملی  هموطنان، دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی است که باید در کمال سرعت و دقت صورت پذیرد. تلاش مسؤلان با تمام توان ادامه دارد ولی عمق فاجعه زیاد است. همه دارند تلاش می کنند ولی نیاز به کمکهای بیشتر است.


دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام,زلزله غرب کشور,زلزله کرمانشاه,سرپل ذهاب,محسن رضايي