نجات مردم از زیر آوار در اولویت است/ اسکان زلزله‌زدگان ادامه دارد
سه شنبه 23 آبان 1396

احمد علیرضابیگی

احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدید از مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: اولویت نیروهای حاضر در مناطق زلزله‌زده، امدادرسانی و نجات افراد زیر آوار است که در این راستا همه نیروها بسیج شده‌اند و هر فرد مجروحی که از زیر آوار بیرون آمده است، به بیمارستان‌ها انتقال داده شده است و هنوز نیز آواربرداری ادامه دارد.

عضو کمیسیون شوراها اعزامی از سوی مجلس به مناطق زلزله‌زده، تأخیر در رسیدن امکانات مانند موادغذایی و چادر را در این شرایط طبیعی دانست و گفت: با توجه به وسعت منطقه تخریب‌ شده و عمق تخریب‌ها، این امر طبیعی است و نیروهای امداد و نجات در حال کمک‌رسانی به مردم هستند.

وی انتقال مجروحان و آواربرداری را اولویت نیروهای حاضر در مناطق زلزله‌زده خواند و گفت: روند اسکان و رساندن موادغذایی به مردم در حال انجام است و همه دستگاه‌ها با همه امکانات پای کار آمده‌اند.

استاندار اسبق آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم اعمال نظارت‌های دقیق بر ساخت و سازها به ویژه ساختمان‌های دولتی گفت: بیمارستان اسلام‌آباد که یک ماه پیش افتتاح شده است و امروز باید محل مراجعه بیماران باشد، در زلزله کاملاً از بین رفته است که این امر نشان‌دهنده عدم رعایت ضوابط ساخت و ساز است.


احمد علیرضا بیگی,اسکان اضطراری,زلزله کرمانشاه