زلزله کرمانشاه |محسن رضایی در مناطق زلزله‌زده + عکس
سه شنبه 23 آبان 1396
محسن رضایی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم،  محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به طور سرزده در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه شرکت کرده بود، ضمن پیگیری امور امدادی و وضعیت آسیب دیدگان در جریان تلاش‌های دستگاه های اجرایی، سپاه، بسیج و ارتش در مناطق زلزله زده قرار گرفت.

رضایی همچنین عصر روز دوشنبه با حضور در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب از نزدیک امور امدادرسانی به آسیب دیدگان و توزیع آب، نان و چادر پیگیری کرد و  در جلسه مسولان ارتش که مسئولیت کمک رسانی در منطقه سرپل ذهاب را برعهده گرفته‌اند شرکت کرد.

بیشتر بخوانید: "سپاه" بزرگترین بیمارستان صحرایی کشور را به کرمانشاه منتقل کرد

بیشتر بخوانید: انتقال مجروحان با هرکولس ارتش و ایلوشین سپاه + تصاویر

وی همچنین در دیدار با فرماندهان سپاه و ارتش که مسئولیت امداد رسانی به  روستاها را برعهده گرفته اند، وضعیت کمک به روستاییان را جویا شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه با اشاره به این که هموطنان مؤمن، شجاع و غیرتمند کرمانشاه همواره در جریان حوادث انقلاب و دفاع مقدس، پیشتاز دفاع از کشور و‌ ملت بزرگ ایران بوده‌اند، گفت: از ستاد مدیریت بحران و دستگاه های ذیربط انتظار می رود حداکثر توان، ظرفیت و تلاش شبانه روزی خود را برای کاستن از بار  این مصیبت، سرعت بخشیدن به آواربرداری، ارائه خدمات رسانی، انتقال مجروحان،  عملیات امدادی و رسیدگی به آسیب دیدگان  زلزله  به کار گیرد .

رضایی همچنین با تأکید بر لزوم جبران خسارتهای ایجاد شده و ترمیم آسیب‌های مادی و روحی  حاصل از زلزله  اخیر افزود: جبران خسارت‌ها و کاهش آلام و آسیب های این حادثه، مستلزم  عزم و اراده داوطلبانه عمومی و بسیج ملی  هموطنان، دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی است که باید در کمال سرعت و دقت صورت پذیرد. تلاش مسئولان با تمام توان ادامه دارد ولی عمق فاجعه زیاد است. همه دارند تلاش می‌کنند ولی نیاز به کمکهای بیشتر است.

انتهای پیام/