رئیس سابق سیا: تیم تبلیغاتی ترامپ 30 مرتبه با روس‌ها دیدار کرده بود
سه شنبه 23 آبان 1396
لئون پانه‌تا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نیوزمکس، لئون پانِتا، رئیس سابق سازمان سیا و وزیر دفاع پیشین آمریکا روز گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که تیم تبلیغاتی ترامپ طی رقابت‌های ریاست‌جمهوری این کشور حدود 30 مرتبه با روس‌ها دیدار داشته‌اند.

پانتا که از مقامات دوران اوباما است و در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون نیز، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید بود، به منبع اطلاعات خود درباره شمار این دیدارها اشاره‌ای نکرده است.

پانتا که با سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد در واکنش به انتشار گزارش‌هایی درباره اینکه ترامپ از طریق شبکه توئیتر، پیام‌هایی محرمانه را از ویکی‌لیکس دریافت می‌کرده است، گفت: «خوب، به نظر می‌رسد که این هم یک شاهد دیگر درباره فعالیت‌های اعضای خانواده وی یا اعضای تیم کارزار تبلیغاتی‌اش در نوعی همکاری با روس‌ها است. در واقع، تاجایی که من می‌دانم، افرادی در تیم کارزار تبلیغاتی ترامپ 30 مرتبه با روس‌ها دیدار کرده و درباره تبلیغات با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند».

ویکی‌لیکس هرچند به صورت رسمی این مسئله را که روس‌ها منبع ارائه ایمیل‌های افشا شده کمیته ملی حزب دموکرات هستند را رد کرده است، اما پانتا تأکید کرد که بدون شک، روس‌ها «در اینجا نفوذ دارند».

پانتا در ادامه صبحت‌های خود گفت: «در نهایت، این خود دونالد ترامپ بود که پیش از برگزاری مجمع ملی دموکرات‌ها، به صورت علنی از روس‌ها خواست تا دنبال این ایمیل‌ها بروند، که بسیاری از آن‌ها در دست ویکی‌لیکس بود، اینکه به دنبال این ایمیل‌ها باشند و آن را منتشر کنند».

انتهای پیام/