سفیر ایران:دولت جمهوری آذربایجان برای کمک به حادثه دیدگان زلزله اعلام آمادگی کرد
سه شنبه 23 آبان 1396

جواد جهانگیرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در دو روز گذشته مقامات جمهوری آذربایجان در قالب ارسال پیام و تماس تلفنی ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم ایران، آمادگی خود را برای حضور در مناطق زلزله زده و اعزام تیم های امداد و نجات به مناطق زلزله زده اعلام کردند.
وی افزود: در جمهوری آذربایجان وزارت خانه مستقلی تحت عنوان وزارت حوادث غیرمترقبه فعالیت می کند که یکی از وزارت خانه های مهم و مجهز این کشور است .
سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: دولت آذربایجان همچنین در تماس با سفارت ایران در باکو ، پیشنهاد ارسال کمک های انساندوستانه به مناطق زلزله زده در ایران را مطرح کردند که ضمن ابراز قدردانی ، انجام این کمک ها را موکول به هماهنگی با مسئولان امور در تهران کردیم.
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان نیز دیروز در پیامی خطاب به دکتر روحانی وقوع زلزله و کشته شدن هموطنانمان را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت .
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند ، این زمین لرزه در مناطق جنوبی جمهوری آذربایجان و در شهرهای لنکران و آستارا نیز احساس شد.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.
تاکنون تعداد کشته شدگان این زلزله430 نفر و شمار زخمی ها هفت هزار و460 نفر اعلام شده است .
آساق ** 337**1579*1144 مرضیه فاتحی* انتشار دهنده: علیرضا جباری

,ایرنا