نخستین سفر اسقف اعظم مارونی‌های لبنان به عربستان
سه شنبه 23 آبان 1396

الراعی

به نقل از النشره، کاردینال بشارة پترس الراعی، اسقف اعظم مارونی‌های لبنان از روز دوشنبه در پاسخ به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به ریاض رفته و مورد استقبال ثامر السبهان،‌ وزیر مشاور در امور شورای همکاری خلیج‌فارس، صالح بن عبدالله بن طالب، فرمانده پایگاه هوایی ملک سلمان و عبدالستار عیسی، سفیر لبنان در عربستان قرار گرفت.

الراعی در زمان ورود خاطر نشان کرد: کشور ما کوچک است اما رسالتش در محیط عربی، مسیحی و اسلامی بزرگ است بزرگ است و ما به همراه عربستان از برادرانمان محافظت خواهیم کرد.

قرار است که الراعی در پایان سفرش به ریاض با سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان دیدار کند.

عربستان که با مجبور کردن حریری به کناره‌گیری از نخست‌وزیری، طرحی را علیه حزب‌الله در دستور کار قرار داده و حمایت مسیحی‌های مارونی لبنان از این طرح برای ریاض بسیار حائز اهمیت است.

اسقف اعظم مارونی‌ها اعلام کرد: این باعث افتخار من است به ویژه اینکه من اولین کسی از میان اسقف‌های مارونی هستم که به ریاض سفر کرده است. در دوره اسقف‌های پیشین نامه‌نگاری‌هایی میان اسقف‌ها و پادشاهان عربستان بود اما کسی به ریاض سفر نکرده بود.

وی در ادامه گفت: من می‌خواهم از ملک سلمان به خاطر این دعوتش تشکر کنم.

الراعی همچنین تصریح کرد: عربستان هیچ وقت پشت لبنان را خالی نکرده است و می‌داند که لبنانی‌ها این کشور را دوست دارند و به قوانین و احکام آن احترام می‌گذارند.

در همین راستا سفیر لبنان در عربستان تاکید کرد که سفر راعی به ریاض تاریخی است. وی همچنین خاطر نشان کرد که سفر راعی به عربستان که گفت‌وگو با همه ادیان در جهان را تقویت می‌کند.


لبنان