جریمه میلیاردی قاچاقچی تلفن همراه در همدان
سه شنبه 23 آبان 1396

علیرضا حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فردی با استفاده از یک دستگاه خودرو سواری پراید اقدام به قاچاق 216 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش بیش از 2.5 میلیارد ریال کرده بود که توسط عوامل انتظامی همدان دستگیر شد.
وی اضافه کرد: برای این قاچاقچی پرونده ای در تعزیرات حکومتی تشکیل و طبق رای قاضی پرونده، متهم علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
به گزارش ایرنا مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان ادامه داد: پرونده این متخلف در شعبه چهارم ویژه قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت.
حسن پور یادآوری کرد: تعداد پرونده های قاچاق مربوط به تلفن همراه در هفت ماهه سالجاری حدود چهار برابر افزایش داشته و به 15 پرونده رسیده است.
وی با ذکر اینکه ارزش ریالی این پرونده ها 40 میلیارد ریال است، افزود: قاچاق تلفن همراه 1.7 درصد از کل پرونده های تعزیرات حکومتی را به خود اختصاص داده است.
عزیرات حکومتی دارای سه وظیفه عمده شامل رسیدگی به تخلف های حوزه کالا، خدمات و اصناف شامل گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و درج نکردن قیمت، رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز و رسیدگی به تخلف های حوزه بهداشت و درمان، داروخانه ها، بهداشت محیط و بیمارستان ها است.
در هفت ماهه امسال پنج هزار و 957 پرونده تخلف در حوزه های کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت و درمان در تعزیرات حکومتی تشکیل و پنج هزار 975 فقره پرونده منجر به صدور رای شده است.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

,ایرنا