دستگاه پایش آنلاین پساب در کشت و صنعت امام خمینی (ره)راه اندازی شد
سه شنبه 23 آبان 1396

علی فتحی نیا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنااظهارکرد:در راستای الزام قانونی و اجرای بند «ب» ماده 192 قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور پایش و کنترل وضعیت آلاینده های پساب و رعایت الزامات زیست محیطی شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره) سیستم پایش آنلاین پساب در محل خروجی پساب تصفیه خانه صنعتی و بهداشتی راه اندازی شد.
وی افزود: در این سیستم پارامترهای کدورت ، PH ، DO و EC به صورت مداوم و لحظه ای مورد سنجش و رصد قرار گرفته و امکان دسترسی به این اطلاعات همواره به صورت آنلاین میسر خواهد بود.
وی ادامه داد: برای راه اندازی این سیستم ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر ادامه داد: شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره) به عنوان نخستین واحد از واحدهای هفت گانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تاکنون در زمینه زیست محیطی اقداماتی از جمله مدیریت و بهینه سازی مصرف آب ، مدیریت پساب و پسماند و صرفه جویی در انرژی را انجام داده است.
وی گفت: تنها مشکل زیست محیطی این شرکت مربوط به آتش زدن مزارع است که عملیات برداشت نیشکر این کشت و صنعت به صورت سبز هدف گذاری شده و روند رو به رشدی را در چند سال اخیر به سمت برداشت سبز داشته و درصدد است میزان برداشت سبز خود را در سال زراعی پیش رو به بیش از 30 تا 40 درصد افزایش دهد.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره) از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در 30 کیلومتری جنوب شوشتر و در بخش شعیبیه واقع شده است.
7159/ 6037
خبرنگار: ایمان صادقی حسنوند ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

,ایرنا