دو مجموعه کتاب اهدایی به موزه ملک رونمایی می‌شود
سه شنبه 23 آبان 1396

هشتادمین سالگرد گشایش موزه ملک

به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این موقوفه در سال‌های اخیر مجموعه‌هایی نفیس و بزرگ از کتاب‌های اهدایی نیکوکاران و فرهنگ‌وران ایرانی را پذیرا بوده است. پاره‌ای از مجموعه‌داران و دوستداران کتاب یا بازماندگان آنان، در سال‌های گذشته، به پیروی از آیین وقف، نیکوکاری و اهدا در تاریخ دیرینه ایران، همچنین با الگوگیری از منش واقفانی چون حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، مجموعه‌هایی بزرگ از کتابخانه‌ها و کتاب‌ها را به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا کرده‌اند.

دو مجموعه اهدایی میرکسری حاج سیدجوادی با ۵۶۵ عنوان و هاشم فلاح با ۵۰۴ عنوان، در دسته مجموعه‌های اخیر اهدایی به کتابخانه و موزه ملی ملک شمار می‌آیند. این دو مجموعه اکنون پس از انجام سامان‌دهی، در دسترس پژوهشگران و دوستداران کتاب جای دارد.

کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، فهرست این دو مجموعه اهدایی را منتشر می‌کند تا دوستداران کتاب و پژوهش بتوانند با آگاهی از آن‌ها، در صورت نیاز به کتابخانه و موزه ملی ملک مراجعه کرده، در تالارهای کتابخانه‌ای از کتاب‌های این مجموعه‌ها بهره بگیرند.


خبرگزاری مهر,موزه ملک,کتابخانه