ترجمه انگلیسی قرآن در اختیار گردشگران خارجی قرار گیرد
سه شنبه 23 آبان 1396

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی روز سه شنبه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دیدار کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان با وی افزود: کتاب حافظ نیز یکی از برجسته ترین آثار ادبی ایرانی است و علاوه بر اینکه ما ایرانیان باید از این کتاب مهم استفاده کنیم باید ترجمه آن را در اختیار سایر مردم جهان قرار داد.
وی بیان داشت: غرب در صنعت به موفقیت رسیده اما در زمینه علوم انسانی تشنه است و فرهنگ امامان معصوم باید در آنجا ترویج شود.
امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: کتاب های معارف و دینی باید به زبان جوانان و نوجوانان منتشر شود تا جوانان بتوانند با کتاب های دینی به راحتی ارتباط برقرار کنند.
آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه اشعار سعدی و حافظ باید به زبان کودکان چاپ شود، گفت: در زمینه کتاب کودک نیز دچار ضعف هستیم.
وی با بیان اینکه رونق کتابخانه های استان خوب است اما باید بهتر شود، گفت: کتاب دوستی مهربان و همیشگی است که انس با آن آرامش روان و سلامت روح را بدنبال دارد و موجب کاهش بیماری های فکری و روانی می شود.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان خطاب به متولیان کتاب و کتابخوانی در استان گفت: میدان کار ما نباید تنها بندرعباس و استان هرمزگان باشد و باید بین المللی فکر کنیم.
7195/6048

خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده: خلیل تنیده
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: [email protected]
*ایمیل: [email protected]

,ایرنا