رشد ۳۰ درصدی آمار گردشگران خارجی کرمان در شش ماه نخست امسال
سه شنبه 23 آبان 1396

بوم گردی قزوین

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان، محمود وفایی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری و گردشگری استان که در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، افزود: خوشبختانه استان کرمان به عنوان استان برتر کشور در بحث فعالیت‌های گردشگری معرفی و در روز جهانی گردشگری از استاندار کرمان به عنوان استاندار برگزیده کشور در این زمینه تجلیل شد.

او گردشگری را به عنوان ابزار مهم در راستای توسعه پایدار دانست و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های ارزشمندی که در حوزه گردشگری در استان کرمان وجود دارد، این استان به سمت گردشگری پایدار سوق پیدا کرده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان افزود: کسب رتبه برتر استان کرمان در حوزه گردشگری نشان‌دهنده این است که استان کرمان مهم‌ترین راهکار توسعه استان را در توجه به حوزه گردشگری دانسته است.

وفایی از افزایش ۳۰ درصدی حضور گردشگران خارجی طی امسال در استان کرمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال تعداد گردشگران خارجی ورودی به استان از مرز ۵۰ هزار نفر بگذرد که این مهم نشان دهنده آن است که برنامه‌های استان در این حوزه موثر بوده است.

او به اقدامات این سازمان در تکمیل زیرساخت‌های حوزه گردشگری استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه خانه‌های بوم‌گردی از مهم‌ترین زیرساخت‌های گردشگری هستند، تاکنون ۱۶۰ خانه بوم‌گردی در سطح استان کرمان راه‌اندازی شده است و استان کرمان در این رابطه رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و بعد از کرمان، استان‌های اصفهان و یزد به ترتیب رتبه‌های دوم و رتبه سوم را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان در ادامه با اشاره به راه‌اندازی ۱۰ خانه مسافر در سطح استان کرمان در سال ۹۶ ادامه داد: به‌دنبال سامان‌دهی اقامتگاه‌های غیرمجاز هستیم اما رویکرد ما برای برخورد با این نوع اقامتگاه‌ها، مثبت بوده است و اقامتگاه‌های غیرمجاز را شناسایی و مجموعه‌هایی که شرایط داشتن مجوز را داشتند، مجوزدار کرده‌ایم.

او بیان کرد: در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، افقی را هم‌زمان با برنامه ششم توسعه برای گردشگری استان پیشنهاد کردیم که مورد استقبال واقع شد و اکنون در حال آماده کردن این طرح هستیم.


گردشگران خارجی,محمود وفایی,کرمان