پوچتینو: پیشرفت زیادی کرده‌ایم اما هنوز راه زیادی برای پیمودن در پیش داریم
پنجشنبه 16 آذر 1396
پوچتینو

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال تاتنهام انگلیس شب گذشته (چهارشنبه) در گروه H لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 3 بر صفر از سد آپوئل قبرس گذشت تا با 16 امتیاز به عنوان تیم نخست گروهش راهی مرحله حذفی این رقابت‌ها شود. پیش از این در سال 2008 منچستریونایتد و در سال 2006 آرسنال هر یک با کسب 16 امتیاز از مرحله گروهی موفق شده بودند تا فینال این رقابت‌ها پیشروی کنند.

مائوریسیو پوچتینو پس از این بازی با یادآوری ناکامی فصل گذشته اسپرزها از صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان گفت: نسبت به فصل گذشته حسی کاملاً متفاوت داریم. فصل گذشته از عملکردمان در لیگ قهرمانان ناامید شده بودیم، اما این فصل اوضاع تغییر کرده و پیشرفت زیادی کرده‌ایم.  

وی ادامه داد: ما در بازی‌های مختلف انرژی زیادی مصرف کردیم و این شاید روی عملکردمان در لیگ برتر تأثیر گذاشته باشد. اکنون باید تا ماه فوریه صبر کنیم تا مجدداً در لیگ قهرمانان بازی کنیم و در این مدت روی بازی‌های لیگ برتر تمرکز خواهیم کرد، اما در فوتبال همیشه می‌توانید رویایی داشته باشید. چرا که نه؟

سرمربی اسپرزها در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم تا جای ممکن در لیگ قهرمانان پیشروی کنیم و امیدوارم همین سطح‌مان را حفظ کنیم. این دستاوردی شگفت‌انگیز است، اما هنوز راه زیادی برای پیمودن در پیش داریم.

پوچتینو در پایان خاطرنشان کرد: باید ببینیم که تیم‌های انگلیسی حاضر در این دوره لیگ قهرمانان تا کجا می‌توانند پیشروی کنند، اما همین حالا ما پنج تیم انگلیسی در مرحله یک‌هشتم نهایی داریم. اکنون باید نشان دهیم که می‌توانیم از عهده فشار موجود برآییم و برای رسیدن به مراحل پایانی آماده‌ایم.

تیم‌های تاتنهام، منچستریونایتد، منچسترسیتی، چلسی و لیورپول از گروه‌های خود صعود کرده‌اند.

انتهای پیام/