دانشجویان مراقب باشند بازیچه دست "سیاسیون" نشوند
پنجشنبه 16 آذر 1396

حسینی کیا

سید جواد حسینی کیا در گفت‌وگو با ایسنا به مناسبت روز "دانشجو" (16 آذرماه) با بیان اینکه دانشجو پرچمدار عدالت خواهی در کشور است، گفت: دانشجو باید در همه حوزه‌ها مطالبه‌گر باشد.

حسینی کیا افزود: در کنار این یکی از رسالت‌های اصلی دانشجویان این است که بتوانند به سطح علمی بالایی دست پیدا کرده و کشور را به قطب علمی منطقه تبدیل کنند.

این نماینده مجلس نسبت به جلودار بودن دانشجویان نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل تاکید کرد و افزود: در مجموع رسالت سنگینی بر دوش دانشجویان است و انتظار و توقع این است که دانشجو در همه زمینه‌ها پیش قدم باشد.

وی با بیان اینکه امروز تا حدی نگاه جامعه به دانشگاه معطوف شده گفت: هنوز دانشگاه ما به جایگاهی که باید نرسیده و افق دید جامعه با دانشگاه فاصله دارد.

این نماینده مجلس با مثبت ارزیابی کردن انجام فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه گفت: سیاسی بودن دانشگاه خوب است، البته تا زمانی که تبدیل به "سیاسی کاری" نشود.

حسینی کیا افزود: دانشگاه و دانشجو باید مطالبات جامعه را به صورت مستقل پیگیری کنند و نباید بازیچه دست سیاسیون برای دنبال کردن مطامع سیاسی خود شوند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه‌ها پویایی لازم را در زمینه فعالیت‌های سیاسی ندارند و در برخی دانشگاه‌ها افراد سیاسی جهت‌دهی می‌کنند.


16 آذر,روز دانشجو,منطقه کرمانشاه