دانشجویان نسبت به فضای بین المللی بصیر باشند
پنجشنبه 16 آذر 1396

قاسم احمدی لاشکی نایب رییس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه‌های خبری و نماینده مردم نوشهر

قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با ایسنا با تبریک ۱۶ آذر ماه روز دانشجو اظهار کرد: قشر دانشجو دارای قداست و جایگاه ویژه ای در جامعه است.

وی افزود: دانشجو اگر برای پیشرفت کشور تلاش کند به طور حتم آن جامعه رو به تعالی و عزت پیش می رود و به همین دلیل باید از دانشجویان قدرشناسی کرد و آنان نیز لازم است قدر این دوران را بدانند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس تصریح کرد: دانشجوی امروز غیر از اینکه به حرفه دانشجویی و تحصیل علم می پردازند باید نسبت به جامعه و فضای بین المللی دانشجوی بصیری باشد.

احمدی با اشاره به اینکه کرسی های آزاد اندیشی پابرجا باشد، گفت: نمایندگان مجلس نیز با دادن فضای مناسب به دانشجویان، از نقطه نظرات آنها برای اداره کشور و نیز برای تغییرات و توسعه استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت مهمی که دانشجویان به عهده دارند رسالتی بس بزرگ است، عنوان کرد: دانشجو می‌تواند آزادانه حرف بزند و عالمانه پیگیر موضوعات و مطالبات کشور باشد و به همین دلیل باید از این ظرفیت بزرگ استفاده شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دانشگاه‌ها به جز اینکه باید افراد متخصص را پرورش دهند باید افرادی آگاه به زمان و مکان که بتوانند در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی عالم باشند و اظهارنظر کنند را در خود بپروراند.

احمدی لاشکی با اشاره به سالروز تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران در ۱۶ آذر ماه، فعالیت این خبرگزاری را در کشور ستودنی توصیف کرد و گفت: ایسنا یکی از خبرگزاری‌هایی است که تا به امروز موفق عمل کرده و با انتقال درست اخبار سعی در تنویر افکار عمومی دارد.


16 آذر,ایسنا ,منطقه مازندران