رایزن علمی ایران در هند: 16 آذر ، روز تجلیل از پیشگامان مبارزه با استکبار جهانی است
پنجشنبه 16 آذر 1396

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، وی در مراسمی که به مناسبت قدردانی از فعالیت های دانشجویان نخبه خانواده های شهدا و ایثارگران مشغول به تحصیل در هند برگزار شده بود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که تاکید کرده اند 'برداشت و توقّع بنده و نظام اسلامی از جماعت دانشجو این است که فکر می‌کنیم دانشجو یک روشنفکر تمام عیارِ مسلمان است؛ متدیّن است'، روز دانشجو را تجلی استکبار ستیزی و عدالت خواهی دانشجویان عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی دانشجویان در برنامه ها و تحولات اجتماعی و مبارزه با استکبار جهانی پیشگام بوده و هستند، گفت به همین خاطر روز دانشجو روز تجلیل از پیشگامان مبارزه با استکبار جهانی است.
وی در این مراسم همچنین از دانشجویانی که با دلگرمی و اطمینان در همایش دانشجویان برتر هند و شبه قاره شرکت کرده اند سپاسگزاری کرد و گفت این امر نشان از بالندگی و بلوغ علمی و احساس مسئولیت دانشجویان عزیز در این خطه دارد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد در آینده نیز بیش از پیش شاهد حضور گرم و فعال دانشجویان عزیز در تمامی عرصه های علمی و فرهنگی و نقطه اتصال همکاری آنها با مسئولین و اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان ایرانی باشیم.
به گفته خلیلی، این دومین سالی است که از دانشجویان برتر در هند قدردانی به عمل می آید و در سال گذشته نیز در برنامه همایش دانشجویان برتر هند با موضوع اقتصاد مقاومتی با حضور نمایندگان و مسئولین کشور ایران و همچنین مقامات هندی از دانشجویان از دانشجویان تکریم به عمل آمد.
تعداد 4500 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مشغول به تحصیل هستند که 40 درصد در مقطع لیسانس. 30 در صد در مقطع کارشناسی ارشد و 40 درصد دکترا هستند. 50 درصد این دانشجویان علوم پزشکی و بقیه در علوم انسانی و علوم پایه و علوم مهندسی به ترتیب تحصیل می گنند.
آساق**3404**وحیده دینداری**انتشار: محسن اسماعیلی

,ایرنا