تعیین اولین قبله مسلمانان به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل دشمنی آشکار آمریکا با اسلام است
پنجشنبه 16 آذر 1396
بیت المقدس

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به تعیین قدس شریف به پایتختی رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای در توییتر خود اعلام کرد که آمریکا با این اقدام اشتباه دشمنی و چهره متجاوز خود را با جهان اسلام نشان داد.

وی افزود: آمریکا با این اقدام از غصب و استعمار در کشورهای اسلامی‌ حمایت کرد.

سخنگوی گروه طالبان اظهار داشت: طالبان به رسمیت شناخته شدن نخستین قبله مسلمانان جهان را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل محکوم می‌کند و این اقدام آمریکا را گامی مملو از تعصب و دشمنی علیه امت اسلامی می‌داند.

ذبیح الله مجاهد در این بیانیه به ترامپ هشدار داد که این اقدام سبب دامن زدن به آتش جنگ در تمام جهان به ویژه کشورهای خاورمیانه می‌شود.

وی تصریح کرد رئیس جمهور آمریکا با این اقدام خود به جهان آشکارا نشان داد که آمریکا در تمام مشکلات جهان اسلام دخیل بوده و با تجاوز به کشورها و کشتار مردم برای از بین بردن ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کند.

سخنگوی طالبان در ادامه این بیانیه از تمام کشورهای اسلامی خواسته تا حمایت خود را از بیت‌المقدس اعلام کنند و با ملت مظلوم فلسطین در این مبارزه همکاری کنند.

مجاهد تاکید کرد اگر کشورهای اسلامی متحد نشوند و علیه دسیسه‌های دشمنان اسلام باهم اقدام نکنند ارزش‌های اسلامی از سوی استکبار جهانی پایمال خواهد شد.

به رسمیت شناختن بیت‎المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در سال 1995 میلادی از سوی کنگره آمریکا به تصویب رسیده بود؛ اما در چندین دهه اخیر روسای جمهوری آمریکا از بیم واکنش‎ کشورهای اسلامی و پیامدهای آن برای این کشور از تأیید این مصوبه خودداری کرده بودند.

این اقدام رئیس جمهور آمریکا خشم مسلمانان جهان را برانگیخته و تعدادی از احزاب و جریان‌های سیاسی در افغانستان نیز واکنش‌های تندی به این موضوع نشان داده‌اند.

برخی از کارشناسان معتقدند که آمریکا با این اقدامش سبب افزایش نفرت مردم افغانستان و مشروعیت بخشی به جنگ جاری در این کشور خواهد شد.

انتهای پیام/.