به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر ترامپ است
پنجشنبه 16 آذر 1396
سیاف

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبدالرب رسول سیاف» رهبر حزب دعوت اسلامی و رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان در واکنش به تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس تاکید کرد که قدس شریف شهر مبارک برای مسلمانان است و اقدام ترامپ اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر درباره رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل است.

وی تصریح کرد رئیس جمهور آمریکا برای خشنودی صهیونیسم چنین کاری را انجام داده است.

سیاف اظهار داشت  اقدام آمریکا تمام جهان اسلام و حتی بشریت را در داخل و خارج از این کشور نیز نگران و ناراحت کرده است.

رهبر حزب دعوت اسلامی افغانستان تاکید کرد رئیس جمهور آمریکا باید درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل تجدید نظر کند تا از عواقب ناگوار چنین تصمیمی جلوگیری کند.

وی در ادامه با اشاره به نارضایتی مجاهدین افغان از دولت افغانستان نیز گفت ما برای قدرت طلبی جهاد و تلاش نکردیم و نخواستیم که مردم این کشور با بحران روبرو شوند، اما از دولت و تکروی آن ناراضی هستیم.

رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان گفت: دولت کنونی افغانستان کم شنوا است و به پیشنهادها و خواسته‌های معقول و مشروع مردم پاسخ مناسبی ندارد.

سیاف ادامه داد: با این حال مصالح کشور و مردم افغانستان بالاتر از همه چیز است و نمی‌خواهیم که بحران بیشتری به وجود آید.

بنابراین امیدواریم که مقامات دولتی با پی بردن به اشتباهات خود در جهت اصلاح این نظام تلاش کنند.

وی همچنین به دولت افغانستان هشدار داد: اوضاع نشان می‌دهد که آمادگی برای برگزاری انتخابات آینده وجود ندارد در نتیجه اگر انتخابات انجام نشود و یا با تقلب برگزار شود، این کشور وارد بحران جدید و خطرناکی خواهد شد.

رهبر حزب دعوت اسلامی تاکید کرد که باید شفافیت انتخابات تضمین شود همچنین نظارت و کنترل بر آن مستقل و بطرفانه باشد.

به گزارش طلوع نیوز، عبدالرب رسول سیاف در گردهمایی رهبران حزب دعوت اسلامی افغانستان درباره کارکرد این حزب نیز اظهاراتی را بیان کرد.

انتهای پیام/.