رئیس جمهوری عراق: تصمیم دولت آمریکا ناموجه و اجحاف آمیز است
پنجشنبه 16 آذر 1396

به گزارش ایرنا، 'فواد معصوم' روز پنجشنبه در بیانیه ای رسمی گفت که عراق به شدت با این تصمیم دولت آمریکا مخالف است و آن را تصمیمی ناموجه می داند.
رئیس جمهوری عراق افزوده است که این تصمیم ضربه محکمی به روند صلح در منطقه و نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل در این خصوص و نادیده گرفتن حقوق حقه ملت فلسطین است.
معصوم با اعلام مخالفت شدید نسبت به تصمیم دولت آمریکا، نسبت به تبعات وخیم این تصمیم بر اوضاع منطقه و جهان که از درگیری های مسلحانه و رشد و نمو تروریسم رنج می برند، هشدار داد.
به گفته رئیس جمهوری عراق، راه حل عادلانه و فراگیر برای قضیه فلسطین ایجاد دو دولت است که در آن فلسطینیان حقوق کامل خود را در مرزهای 1967 داشته و پایتخت کشور آنها، قدس شریف باشد.
فواد معصوم همه 'دوستان فلسطینی' را به وحدت ملی و تحکیم انسجام داخلی فراخوانده و گفته است که وحدت تنها تکیه گاه مناسب برای فلسطینی ها برای دفاع از حقوق مشروع خود است.
بسیاری از شخصیت ها و رهبران سیاسی عراق طی بیانیه های جداگانه با این تصمیم رییس جمهوری آمریکا مخالفت کرده و نسبت به تبعات این تصمیم بر اوضاع منطقه وجهان هشدار داده و ترامپ را در قبال آن مسوول دانسته اند.
وزارت خارجه عراق نیز در بیانیه ای نسبت به تبعات تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بر اوضاع منطقه و جهان هشدار داده است.
خاورم *353*380**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی

,ایرنا