شیعیان مسکو اقدام ضداسلامی ترامپ را محکوم کردند
پنجشنبه 16 آذر 1396

به گزارش روز پنجشنبه، این مراسم شامگاه چهارشنبه با حضور شخصیت های اسلامی و روحانیون مسلمان ازجمله شیخ محمد علی موصلی نماینده آیت الله سیستانی مرجع جهان تشیع و نظامی بالوغلانف رئیس جامعه اهل بیت شیعیان روسیه و فامیل جعفراف رئیس سازمان جامعه شیعیان مسکو برگزار شد.
این مراسم با مولودی خوانی و قرائت آیاتی از کلام الله مجید و اشعار اسلامی آغاز شد.
سپس بر ضرورت وحدت مسلمانان با محور پیامبر اکرم (ص) و کنار گذاشتن و پرهیز از طرح مسائل تفرقه انگیز در کشورهای اسلامی تاکید شد.
سخنرانان در مراسم با اشاره به تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، آن را توطئه ای ضداسلامی خواندند که قبله گاه نخست مسلمانان را هدف قرار داده است.
سخنران دیگری در این مراسم همچنین بر ضرورت وحدت مسلمانان برای مقابله با توطئه های ضداسلامی ازجمله علیه قدس شریف اشاره و تلاش های وحدت بخش ایران اسلامی ازجمله برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران را ستود.
حاضران در مراسم با تایید این سخنان، برای وحدت امت اسلامی و حل مسائل مسلمانان و آزادی فلسطین و بیت المقدس از اشغال رژیم صهیونیستی و خنثی شدن توطئه های ضداسلامی دعا کردند.
جشن های میلاد نبی اکرم(ص) در مسجد خاتم الانبیاء ایرانیان وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو و حسینیه شیعیان مسکو و نیز در شهرهای جمهوری داغستان ازجمله مخاچ قلعه پایتخت این جمهوری برگزار شد.
اروپام*391 **1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی

,ایرنا