ابراز تاسف سازمان همکاری اسلامی از به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی توسط ترامپ
پنجشنبه 16 آذر 1396

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری سازمان همکاری اسلامی، این سازمان با صدور بیانیه ای مخالفت خود با این تصمیم ترامپ اعلام کرده و آن را مغایر با قوانین و قطعنامه های سازمان ملل و خروج آمریکا از اجماع بین المللی نسبت به وضعیت قدس شریف و الزامات صلح خواند. این سازمان همچنین این تصمیم را تضعیف کننده نقش آمریکا به عنوان مسئول عملیات صلح دانست.
این بیانیه خواستار اقدام فوری اعضاء در تشکیل جلسه فوق العاده در استانبول در 12 و13 دسامبر (21و22 آذر) برای بررسی عواقب تصمیم آمریکا و تدوین موضع متحد اسلامی نسبت به این اقدام توهین آمیز شد.
بر اساس این بیانیه، تصمیم ترامپ فقط تهدیدی برای هویت مسلمانان نیست، بلکه برای مسیحیت و ارتباط ابدی مسلمانان با مسجد الاقصی به عنوان مرکز مساله قدس نیز تهدید محسوب می شود.
بیانیه سازمان همکاری اسلامی خواهان همکاری جامعه بین المللی برای مقابله با این تصمیم غیر مسئولانه و کمک به تلاش های بین المللی جهت تحقق صلح و تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف و پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی شد.
سازمان همکاری اسلامی بر موضع ثابت خود نسبت به قدس به عنوان بخش جدایی ناپذیر خاک فلسطین تاکید و افزود: این تصمیم غیر قانونی، به رژیم اشغالگر قدس مشروعیت نخواهد داد همانطور که وضعیت تاریخی و هویت قدس را تغییر نمی دهد.
خاورم** 1453**1651
مترجم: ـآمنه دهقان-انتشاردهنده:مسعودجعفریان

,ایرنا