70 درصد جوانان روسیه حاضرند به پوتین رای بدهند
پنجشنبه 16 آذر 1396
پوتین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، تقریبا 70 درصد جوانان روسیه حاضر هستند تا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری کنونی روسیه رای بدهند. 75 درصد آنها پوتین را رئیس جمهوری ایده آل برای روسیه دانسته و تقریبا نیمی از آنها نیز به او اعتماد کامل دارند. این مطلبی است که نتیجه نظرسنجی صورت گرفته از سوی مرکز اجتماعی دانشجویان روسیه نشان داده است.  

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در مراسم جشن کارگران کارخانه «گ.ا.ز» (کارخانه اتومبیل سازی دولتی روسیه) از قصد خویش برای نامزدی پست ریاست جمهوری آتی روسیه خبر داد. این انتخابات در ماه مارس سال 2018 برگزار خواهد شد و مبارزات انتخاباتی باید در همین ماه (یعنی دسامبر) آغاز شود. 

بر اساس نظرسنجی این مرکز که نتیجه آن در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته، اکثر جوانان روسی منتظر نامزدی پوتین در انتخابات بوده و حاضرند به او رای بدهند. 60 درصد دانشجویان کاملا مطمئن بودند که ولادیمیر پوتین نامزدی خود را اعلام خواهد کرد. 67 درصد آنها نیز حاضرند در انتخابات سال 2018 به پوتین رای بدهند و تنها 16 درصد آنها در این مورد تردید دارند.   

بر اساس نتیجه این نظرسنجی، 75 درصد جوانان روسیه هم معتقدند که پوتین رئیس جمهوری ایده آل برای کشورشان است و 46 درصد سئوال شوندگان (تقریبا نیمی از آنان) نیز گفته اند که به رئیس جمهوری کنونی روسیه اعتماد کامل داشته و معتقدند که او در حل و فصل مشکلات کشور موفق عمل کرده است. 32 درصد آنها نیز یادآور شده اند که بغیر از رئیس جمهوری کنونی، کسی را نمی شناسند که بتوانند به اندازه پوتین، به او اعتماد کنند.

16 درصد آنها نیز بر این عقیده اند که اعتماد مردمی به پوتین به امید آنها برای توسعه آینده روسیه مربوط می شود.

انتظار جوانان روسیه از رئیس جمهوری آینده چیست؟

بر اساس این نظرسنجی، نیمی جوانان روسیه مایل هستند که رئیس جمهوری آیده کشورشان، قبل از هر چیز یک شخصیت مورد اعتماد جامعه باشد (42 درصد)، 39 درصد آنها می گویند، رئیس جمهور باید یک سیاستمدار و رهبر یک حزب سیاسی باشد. 31 درصد نیز یک مقام نظامی را گزینه مناسبی برای این سمت می دانند.

در عین حال 57 درصد جوانان گفته اند که رئیس جمهوری روسیه باید در وهله نخست، سیاستمداری عاقل باشد. به عقیده 33 درصد جوانان روس، رئیس جمهوری این کشور باید قبل از هر چیز فردی، صادق و مسئولیت پذیر باشد.  19 درصد هم معتقدند که مهمترین خصوصیت رئیس جمهوری عادل بودن اوست.

علاوه بر این، 71 درصد از جوانان نیز اطمینان دارند که رئیس جمهور باید با خط مشی سیاسی کنونی روسیه را ادامه دهد. تنها 7 درصد آنها بر این عقیده هستند که رئیس جمهور باید فردی از جناح مخالف دولت بوده و مغایر با خط مشی کنونی روسیه عمل کند.

19 درصد از سئوال شوندگان گفته اند که مبارزه با فساد مالی باید اولویت اقدامات رئیس جمهور آینده روسیه قرار بگیرد. به عقیده 17 درصد افزایش دستمزدها و 14 درصد نیز ارتقای خدمات اجتماعی باید اولویت باشد، 9 درصد هم اصلاح سیستم تحصیلاتی را مهمترین اقدام نامیده اند. 

انتهای پیام/