واکنش شدیدالحن پاکستان به تصمیم ترامپ درباره بیت القدس
پنجشنبه 16 آذر 1396

پرچم پاکستان

به گزارش خبرگزار مهر به نقل از «جیُ»، وزارت خارجه پاکستان در واکنش به تصمیم شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارتخانه واشنگتن از تل آویو به این شهر اعلام کرد: اسلام آباد نگرانی خود را از این اقدام آمریکا اعلام و آن را قویاً محکوم می کند.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان در این خصوص آمده است: اسلام آباد نگران تبعات این تصمیم در امنیت و صلح بین المللی به ویژه در خاورمیانه است.

این بیانیه می  افزاید: واقعیت این است که درخواست های جهانی بیشتر به دلیل انتخاب فردی در برابر ضرورت توسط دولت آمریکا نادیده گرفته شده و این امر بسیار نگران کننده است.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه خارجه پاکستان در این باره آمده است: اسلام آباد این موضوع را نقض قطعنامه های بین المللی دانسته و از شورای امنیت سازمان ملل می خواهد تا بر اساس منشور ملل متحد گام های مناسبی را بردارد.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و قصد دارد سفارت این کشور را از تل آویو به قدس تغییر دهد.


اسلام آباد پاکستان,بیت المقدس,پاکستان ,دونالد ترامپ,شورای امنیت سازمان ملل