گلستان نیاز به ایجاد 14 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای دارد
پنجشنبه 16 آذر 1396

علیرضا کمال غریبی روز پنجشنبه درحاشیه آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده ای در روستای سلطانعلی ازتوابع بخش مرکزی گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون 52 پایگاه اورژانس شهری، جاده ای و کوهستانی دراین استان فعال و در آنها یکصد دستگاه آمبولانس مستقر است.
کمال غریبی اضافه کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رفع کمبودهای حوزه اورژانس 115 گلستان تعدادی مجوز صادر کرده که سه مجوز آن برای گنبدکاووس می باشد که در 2 بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و تامین اجتماعی و یک مورد نیز در جاده گنبد به مینودشت راه اندازی می شود.
وی با اشاره به روند رو به رشد سوانح رانندگی و نیز افزایش بیماری های قلبی و عروقی در کشور و استان گلستان، تصریح کرد: با توجه به این موضوع، راه اندازی پایگاه های اورژانس جاده ای و شهری از واجبات حوزه سلامت است.
سرپرست مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گلستان با تاکید برضرورت رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان، از مردم این استان نیز درخواست کرد هنگام بروز حوادث از تجمع در اطراف حادثه پرهیز نمایند تا نیروهای امدادی بتوانند نسبت به انجام وظایف محوله اقدام نمایند.
به گزارش ایرنا، پایگاه اورژانس جاده ای روستای سلطانعلی از توابع بخش مرکزی شهرستان 350 هزار نفری گنبدکاووس، توسط یکی از خیرین این روستا با هزینه یک میلیارد ریال احداث می شود.
1860/3039/
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری

,ایرنا