یک چهارم مرغداریهای داورزن غیرفعالند
پنجشنبه 16 آذر 1396

حسین تاج آبادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها به سبب هزینه بالای تولید، کمی تجهیزات، فرسودگی، فقدان رقابت در بازارو تکمیل نبودن زنجیره تولید تعطیل شده اند.
وی ادامه داد: امسال با هدف کاهش هزینه های تولید 1،8 میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی تجهیزات مرغداریها با کارمزد 14 درصد و بازپرداخت سه تا پنج ساله پرداخت شد. امسال تاکنون هشت هزار و700 تن گوشت مرغ در این واحدها تولید شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 600 تن بیشتر شده است.
او گفت: مجموع ظرفیت تولید این واحدها یک میلیون و 428 هزار و 650 قطعه جوجه ریزی در هر دوره است که حدود هشت درصد گوشت مرغ خراسان رضوی را تأمین می کند.
وی افزود: جهت تکمیل زنجیره تولید، واحد پرورش مرغ اجداد از نژاد هوبارد فرانسه به عنوان دومین پروژه مرغ اجداد شمالشرق کشور به ظرفیت 15 هزار قطعه با خروس متناسب متعلق به مزارع نوین ایرانیان سال گذشته در شهرستان داورزن به بهره برداری رسید.
رئیس جهاد کشاورزی داورزن توزیع نهاده های دامی مدت دار بین مرغداران جهت حمایت از تولید کنندگان را از دیگر فعالیتهای این نهاد ذکر و بیان کرد: هزار و160 نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم در 185 واحد پرورش مرغ گوشتی شهرستان اشتغال دارند.
مرکز شهرستان داورزن در فاصله 310 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشار: حسین کریم زاده
8145/7495/1858

,ایرنا