پیام هفته وحدت، صلح، انسان‌دوستی، و حفظ کرامت ابناء بشر است
پنجشنبه 16 آذر 1396

مجمع جهانی صلح اسلامی

، متن زیر بیانیه مجمع جهانی صلح به مناسبت هفته وحدت است که در ادامه می خوانید؛

«وَاعتَصِموُا بِحَبلِ اللهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرقُوا»

«مجمع جهانی صلح  اسلامی» فرا رسیدن زاد روز  ولادت حضرت ختمی مرتبت، «پیامبر اعظم (ص)» که با درایت و اندیشۀ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هفته وحدت نامگذاری شد و همچنین ولادت امام جعفر صادق (ع) را به محضر همۀ مسلمانان جهان تبریک و تهنیت می­گوید.

«مجمع جهانی صلح اسلامی» که به عنوان یک سازمان ­های مردم­نهاد که با شبکه­ ای از نخبگان جهانی و سازمان ­های مردم نهاد همسو، در زمینه های علمی و فرهنگی از جمله "صلح عادلانه" در جهان فعال است؛ بر این عقیده است که اسلام به عنوان آخرین و کامل‌ترین دین الهی برای راهبری بشریت برای سعادت توسط پیامبر اعظم (ص) به بشریت عرضه شده است و عامل اساسی و مهم پیروزی در تمام اعصار، حفظ وحدت و همدلی میان مسلمانان بوده است و باید مورد توجه تمام پیروان این آیین انسان ساز و سعادت بخش قرار گیرد.

این مجمع معتقد است:

  • هفتۀ وحدت فرصت بسیار ارجمند و معناداری است تا همۀ فرق اسلامی با اتکال بر اشتراکات فراوان دینی، در فضایی آکنده از صمیمیت و همدلی، در جهت تحقق پیشرفت و تعالی مسلمانان و تقویت و تعمیق وحدت و تقریب مذاهب اسلامی گام بردارند.
  • پیام هفته وحدت، صلح، انسان‌دوستی، برادری و حفظ کرامت ابناء بشر براساس آموزه‌های قرآن و پیامبر گرامی اسلام است. از این رو قدرت های استعماری و زورگویان جهانی که منافع خود را در تضاد با آرمان­ها و اهداف والای اسلامی و انسانی دیده­اند، همواره تلاش کرده اند ضمن ایجاد تفرقه بین مسلمین، با روش ها و ترفندهای گوناگون، به اسلام هراسی را در جهان دامن بزنند و از گسترش مبانی و مفاهیم انسان ساز و متعالی اسلام جلوگیری کنند.
  • اکنون به یاری خداوند متعال و از خود گذشتگی انسان های آزاده و آزادی خواه، یکی از مهمترین عوامل تفرقه و آسیب در جهان اسلام یعنی گروهک تروریستی داعش که در بخشی از سرزمین اسلامی عراق و سوریه آخرین روزهای حیات خود را سپری می­کند، اما از آنجا که ممکن است آثاری از تفکر و اندیشۀ این گروه ضد اسلامی و ضد انسانی در اقصی نقاط جهان باقی مانده باشد و یا استعمارگران و زورگویان جهان دست از تلاش برای تفرقه افکنی و ایجاد خشونت بر ندارند؛ بنابراین بسیار ضروری است که دولت­های اسلامی، نخبگان جهان اسلام و انسان های آزادی خواه مراقب نیرنگ­های کینه توزانه و تفرقه افکنانه دشمنان قسم خورده امت اسلامی باشند.
  •  به نظر این مجمع، در روزگار طوفان فتنه‌های رنگارنگ و دسیسه‌های فراوان اجانب و عمال کفر و نفاق علیه مسلمانان، تنها راه نجات، چنگ زدن به حبل‌الله المتین و بازگشت به آموزه‌های اصیل اسلامی و اندیشه‌های منبعث از قرآن و سنت نبوی (ص) و سیره اهل بیت(ع) و اولیای گرانقدر دین است.
  • در این ایام که شاهد گردهم آمدن علما، تخبگان و اندیشمندان بزرگی از جهان اسلام تحت عنوان »کنفرانس وحدت اسلامی« با دستور کار «وحدت و تمدن نوین اسلامی» هستیم، فرصت مغتنمی است که ضمن دشمن‌شناسی و آسیب‌شناسی نقاط ضعف و چالشهای جهان اسلام، هوشمندانه نقشه راه وحدت را ترسیم و راه های نیل به تمدن نوین اسلامی را با تعامل و گفت و گوی سازنده میان پیروان مذاهب اسلامی ترسیم کنیم.

بدون تردید، وحدت رمز پیروزی و سرفرازی مسلمین ونشانه‌ای از نصرت الهی است و امت اسلامی این روزها بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت و همدلی است تا با پیوند قلبها و دوستی‌ها، زمینه­های رضایت خداوند، رسول گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) و تعالی همۀ مسلمانان و انسان های آزادی خواه را فراهم آورد.

مجمع جهانی صلح اسلامی

آذرماه ۱۳۹۶


مجمع جهانی صلح اسلامی,وحدت اسلامی,وحدت شیعه و سنی