2سرنشین یک خودرو در آتش سوختند/سوانح جاده ای همدان پنج کشته برجا گذاشت
پنجشنبه 16 آذر 1396

سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تخطی از سرعت مطمئن و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه، موجب خروج خودروی سواری سمند از جاده اصلی و برخورد با تیر برق ارزیابی شده است.
وی بیان کرد: این وسیله نقلیه پس از خروج از مسیر اصلی با تیربرق حاشیه جاده برخورد کرده و موجب شکستگی تیربرق و برخورد سیم های آن با خودرو می شود.
وی بیان کرد: بر اثر برخورد سیم های برق با خودرو سمند، این وسیله نقلیه دچار آتش سوزی می شود و 2 سرنشین آن شامل یک کودک سه ساله و راننده در آتش می سوزند و 2 مجروح این سانحه نیز به بیمارستان نهاوند منتقل می شوند.
رئیس پلیس راه استان همدان ادامه داد: همچنین در سانحه مشابه دیگری در نزدیکی شهر همدان و حوالی جاده شهرک بهشتی به سمت تفریجان، یک دستگاه خودروی سواری به علت تخطی از سرعت مطمئن با تیربرق برخورد می کند.
سرهنگ عزیزی افزود: در این سانحه یکی از سرنشینان به علت نبستن کمر بند ایمنی از شیشه خودرو به بیرون پرتاب شده و به علت برخورد سر با سطح جاده جان می بازد و راننده پراید نیز مجروح می شود.
وی گفت: در سانحه دیگری که در جاده ملایر - بروجرد رخ داد راننده خودرو سواری ال 90 اقدام به سبقت غیرمجاز در سر پیچ می کند.
وی با بیان اینکه این راننده با وجود محدودیت دید اقدام به سبقت کرده بود، اظهارکرد: این وسیله نقلیه به صورت رخ به رخ با خودروی تریلر برخورد می کند که در این سانحه همسر راننده فوت و راننده و فرزندش مجروح می شوند.
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: همچنین بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با عابر در جاده طاهرلو به کوهین عابر جان خود را از دست می دهد.
سرهنگ عزیزی اضافه کرد: علت بروز این سانحه فوتی نیز بی توجهی راننده کامیون به جلو بوده است.
طبق آخرین گزارش پزشکی قانونی در هفت ماهه سالجاری 179 نفر در جاده‌های برون‌شهری، 38نفر در درون‌شهری، 20 نفر در معابر خاکی و روستایی و 34 نفر در سایر محدوده‌های استان همدان در سوانح رانندگی جان باختند.
7526/2087/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: زهرا پیرنیا

,ایرنا