سفارت روسیه از آمریکا خواست در انتخابات این کشور دخالت نکند
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «گازیتا.رو»، سفارت روسیه در آمریکا تلاش واشنگتن برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 در روسیه را غیرقابل قبول نامیده و خواستار توقف دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور شد.

در بیانیه سفارت روسیه که در صفحه «فیس بوک» آن منتشر شده، آمده است: «لازم می بینیم تا این "خیال واهی" را از سر مقامات آمریکایی دور کنیم که هر نوع تلاش ریاکارانه آنها برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات در روسیه و دیگر کشورهای جهان که با هدف اعمال فشار بر دولتها صورت می گیرد، دخالت مستقیم در امور داخلی کشورها، از جمله روسیه محسوب شده و کاملا غیرقابل قبول خواهد بود.»

مقامات دیپلماتیک روسی همچنین ابراز امیدواری کردند که دولت آمریکا از تلاش برای تعلیم شهروندان روسی که ساکن ایالات متحده هستند و آموزش حقوق انتخاباتی به آنها دست بردارد.

پیش از این، وزارت امور خارجه آمریکا از تصمیم کمیته امور انتخاباتی روسیه برای عدم ثبت نام "آلکسی ناوالنوی" یکی از مخالفان سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری «بشدت ابراز نگرانی» کرده و از مقامات مسکو به دلیل اتخاذ تدابیر سخت گیرانه در زمینه ممانعت از شنیده شدن «صداهای مستقل» انتقاد کرده بود.

"ماریا زاخاروا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز پیش از این اظهارات وزارت خارجه آمریکا در رابطه با انتخابات در این کشور را «دخالت آشکار در امور داخلی روسیه» ارزیابی کرده بود.

کمیته انتخاباتی روسیه پیشتر توضیح داده بود که بر اساس قوانین انتخاباتی، هر فردی که دارای پرونده قضایی بوده و بر اساس حکم دادگاه به مجازات زندان محکوم شده باشد، اجازه شرکت در انتخابات را نخواهد داشت.

انتهای پیام/