شاهزاده عربستانی به دلیل افشاگری درباره بازداشت شاهزادگان برکنار شد
چهارشنبه 20 دی 1396

أمير عبد الله بن سعود

به نوشته روزنامه عکاظ چاپ عربستان، ترکی آل الشیخ، رئیس شورای اداره هیئت کل ورزش عربستان اعلام کرد، حمد الجعید، به عنوان رئیس این فدراسیون به جای عبدالله بن سعود بن محمد آل سعود تعیین شده و او کار خود را به زودی آغاز خواهد کرد.

 سایت خبری "الخلیج ۳۶۵" اعلام کرد، برکناری بن محمد آل سعود با دستور مستقیم محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان انجام شد و اخباری نیز از بازداشت و انتقالش به زندان الحائر منتشر شد.

طبق اعلام سایت یادشده، علت برکناری بن محمد آل سعود یک فایل صوتی است که عصر دوشنبه از او منتشر شد و این شاهزاده عربستانی در این فایل صوتی می‌گوید، تمامی اتهامات علیه شاهزادگان بازداشت شده در روز پنج‌شنبه کاملا جعلی بوده و نمی‌توان آنها را تایید کرد.

بن محمد آل سعود در این فایل صوتی از این شاهزادگان بازداشت شده حمایت کرد.

خبرگزاری "بلومبرگ" آمریکا ضمن افشای اسامی برخی شاهزادگان عربستانی که گفته می‌شود به دلیل علنی کردن اعتراضشان نسبت به عدم تقبل هزینه قبض‌های برق از سوی دولت بازداشت شده‌اند، تاکید کرد که علت بازداشت آنها آن چیزی که مسؤولان عربستانی اعلام می‌کنند، نیست.

این خبرگزاری اعلام کرد، نایف بن سلطان و سعود بن سلطان، پسران سلطان بن محمد الکبیر میلیاردر و مالک "المراعی"، ‌بزرگترین شرکت لبنیاتی عربستان از جمله ۱۱ شاهزادگانی هستند که هفته گذشته به گفته مسؤولان ریاض به دلیل اعتراض علنی به قطع پرداخت هزینه‌های خدماتی‌شان بازداشت شدند.

به گفته برخی منابع آگاه، نایف بن سلطان از اعضای شورای مدیریتی شرکت المراعی و رئیس "زین"، سومین شرکت بزرگ مخابراتی عربستان است.


بازداشت,شاهزاده سعودی,عربستان