نایجل فاراژ: برگزیت می‌تواند در سراسر اروپا رخ دهد
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، نایجل فاراژ، رهبر پیشین حزب استقلال انگلیس و نماینده فعلی پارلمان اروپا که یکی از هواداران اصلی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است،  می‌گوید برگزیت می‌تواند در تمام اروپا رخ دهد. او می‌گوید رؤیای برگزیت در کاتالونیا، مجارستان، لهستان و سراسر اروپا در حال تبدیل شدن به واقعیت است. 

به اعتقاد وی رؤیای برگزیت را همچنان بیشتر از 17 میلیون انگلیسی که به آن رأی دادند، دنبال می‌کنند.

وی در بروکسل با میشل بارنیه، مسئول ارشد مذاکرات برگزیت از سوی کمیسیون اروپا دیدار کرد. فاراژ درباره میشل بارنیه می‌گوید: «بارنیه، یک معتقد واقعی به پروژه اروپایی است. پروژه اروپایی برای میشل بارنیه تبدیل به دین و مذهب او شده است».

فاراژ درباره مذاکرات برگزیت می‌گوید: «فکر می‌کنم که دولت فعلی انگلیس بیش از اندازه از مواضع خود عقب می‌نشیند». نایجل فاراژ روند پیشرفت مذاکرات را کاملا برخلاف انتظارات مردم انگلیس می‌داند. او می‌گوید دولت محافظه‌کار ترزا مِی موفق نشده است آنطور که شایسته ملت انگلیس از حقوق آن‌ها در این مذاکرات دفاع کند. 

نماینده پارلمان اروپا براین باور است که برخلاف گفته بسیاری از تحلیلگران، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها به نفع شهروندان انگلیسی است چرا که آن‌ها در طول سال‌های مختلف بودجه زیادی برای تامین هزینه‌های مشترک اروپایی صرف کرده‌اند. او می‌گوید به جای اینکه اتحادیه اروپا از ما درخواست هزینه میلیاردی خروج کند ما باید از اتحادیه بخواهیم برای تمام پول‌هایی که صرف این اتحادیه در دهه‌ها کرده‌ایم به ما غرامت پرداخت شود.

فاراژ می گوید افرادی مثل تونی بلر، نخست‌وزیر پیشین انگلیس که برگزیت را نقد کرده و آنرا به ضرر انگلیس می‌دانند در اشتباه هستند چرا که تغییرات تاریخی در این 10 سال اخیر را متوجه نشده‌اند. آنها نمی‌خواهند ببینند که از سال 2017 با وجود مشکلات ناشی از مذاکرات برگزیت، اما انگلیس با رشد اقتصادی مواجه بوده است. نایجل فاراژ اطمینان دارد که انگلیس بدون اروپا پیشرفت‌های بیشتری خواهد داشت، نسبت به انگلیسی که نیاز به اروپای واحد دارد.

انتهای پیام/