بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد نارامی های اخیر در رسانه های پاکستان
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز سه‌شنبه در دیدار هزاران نفر از مردم قم با تجلیل و تحسین حرکت عظیم، پر شور، به ‌موقع و منسجم ملت در روزهای اخیر، به تشریح ابعاد و لایه های مختلف توطئه دشمنان برای سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند.
معظم له با بیان سخنان مهمی خطاب به آمریکایی ها، مسئولان کشور و مردم تأکید کردند: ایستادگی و نبرد «ملت با ضد ملت»، «ایران با ضد ایران» و «اسلام با ضد اسلام» همچون چهل سال گذشته ادامه خواهد داشت اما کینه ورزی دشمن نباید موجب شود مسئولان از ضعفها و مشکلات مردم و بویژه طبقات ضعیف غافل شوند.
ایشان قضایای روزهای اخیر را شواهد روشنی از این روحیه ملت ایران دانستند و گفتند: ملت ایران از روز نهم دی که این آتش‌بازی‌ها و شیطنت کاری‌ها آغاز شد، در نقاط مختلف کشور، حرکت خود را آغاز کردند اما هنگامی که دیدند مزدوران دشمن دست‌بردار نیستند، پی در پی و در روزهای متوالی، راهپیمایی ها تکرار شد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این راهپیمایی ها حوادث معمولی نیست و این حرکت عظیم، منسجم و مردمی در مقابل توطئه دشمن و با چنین نظم، بصیرت، شور و انگیزه در دنیا بی نظیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای در توصیف حرکت مستمر ملت، گفتند: این نبرد «ملت با ضد ملت»، نبرد «ایران با ضد ایران» و نبرد «اسلام با ضد اسلام» است که از این پس نیز ادامه خواهد داشت.
ایشان خاطرنشان کردند: البته این مبارزه و ایستادگی و مقاومت موجب نشده است که ملت از دیگر ابعاد زندگی از جمله پیشرفت های علمی و تأمین امنیت و آرامش غافل شود.
حضرت آیت الله خامنه ای، ریشه تمام دشمنی ها و توطئه ها بر ضد ملت ایران را «انقلاب اسلامی» دانستند و تأکید کردند: تمام حرکات ناکام دشمن در این چهل سال، در واقع پاتک به انقلاب است، زیرا انقلاب حضور سیاسی دشمن را ریشه کن کرد.
این بیانات در روزنامه ها و رسانه های تصویری روز چهارشنبه پاکستان بازتاب گسترده داشت.
***
'اکسپرس تریبیون' پاکستان در خبری در این خصوص نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران گفته است که ملت ایران به ایالات متحده، بریتانیا و کسانی که قصد سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را دارند، دوباره اعلام می کند که شما در توطئه های خود شکست خورده اید و اکنون نیز شکست می خورید.

'رادیو پاکستان' نیز با انتشار خبری در این خصوص نوشت:آیت الله علی خامنه ای، رهبر عالی ایران در سخنان خود در روز گذشته اعلام کرد که دشمنان خارجی در اقدامات و توطئه های خود علیه نظام اسلامی شکست خورده اند.
بنا بر این گزارش، آیت الله خامنه ای با قانونی دانستن حق اعتراض شهروندان و با تاکید بر لزوم توجه به نگرانی های مردم، تصریح کرد:ما مسئولان باید به این سخنان گوش کنیم و پاسخ منطقی به آن بدهیم.

'بیزینس رکوردر' پاکستان نیز با انتشار خبری در این خصوص نوشت:آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران، جنبش عظیم مردم را علیه توطئه های دشمن ستود و به ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در خصوص تحریک و ساماندهی تظاهرات ضد دولتی علیه این نظام هشدار داد.
آیت الله خامنه ای گفت:ملت ایران با این حرکت عظیم کار خود را کرد و در دل سیاستگذاران دشمن رعب ایجاد کرد و بصیرت و انگیزه خود را به اوج رساند.

روزنامه' تایمز' پاکستان نیز در این خصوص نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران گفت که ایران توطئه و مکر دشمنان خارجی خود را برای تبدیل تظاهرات های مشروع و قانونی به شورش برای سرنگونی (نظام) جمهوری اسلامی شناخته است.
آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران همچنین از دخالت عوامل و رژیم های خارجی نظیر ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در ایجاد آشوب های اخیر در تعدادی از شهرهای ایران شدیدا انتقاد کرد.

روزنامه «نیشن» پاکستان نیز با انتشار بخش هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم، نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران بار دیگر از سوی مردم ایران به ایالات متحده، انگلیس و کسانی که به دنبال سرنگونی جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت که توطئه های شما علیه ایران شکست خورده است و همانطور که پیش از این نیز شکست خوردید، در آینده نیز شکست می خورید.
رهبر ایران گفت:برغم مقابله پی در پی مردم، دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند و معنای این سد محکمِ ایمان و شجاعت ملی را نفهمیده اند.
بنا بر این گزارش، رهبر عالی ایران، بیهوده‌گویی‌های اخیر مسئولان آمریکایی را ناشی از عصبانیت شدید و شکست اخیر دانست و گفت:حکومت ایران متولد این مردم است و نظام اسلامی چهل سال است که به پشتوانه همین مردم در مقابل شما ایستاده است.
آساق**6125*1144*سیدبهادر حسینی
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

,ایرنا