تشکیل هیئت بین‌المللی نظارت بر مدیریت عربستان بر حرمین شریفین
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هیئت بین المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس در کشور مالزی اعلام موجودیت کرد و در اولین بیانیه خود تصریح کرد که تلاش می کند تا از استفاده از اراضی مقدس برای اهداف سیاسی جلوگیری کند.

این بیانیه تاکید کرد: هیئت در تلاش برای جلوگیری از اقداماتی است که  هویت اسلامی شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره را با عملیات توسعه عمرانی کنونی عربستان از بین می برد.

در معرفی نامه هیئت هیئت بین المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس آمده است: این هیئت همچنین تلاش می کند تا جلوی تکروی عربستان در مدیریت اماکن مقدس به گونه ای که بر سلامت حجاج و عمره گذاران تاثیر منفی می گذارد، بگیرد و بسته نشدن درهای اماکن مقدس به روی زائران به دلایل غیر قانع کننده را تضمین کند.

این هیئت همچنین در راستای اطمینان یافتن از اینکه عربستان سهمیه های حج واجب و عمره را بین کشورهای اسلامی به طور عادلانه توزیع می کند و مناسک عبادی و دینی را سیاسی نمی کند، گام برخواهد داشت.

این هیئت اعلام کرد که تحقیقاتی دوره ای را درخصوص استفاده عربستان از اراضی مقدس در طول یکصد سال برای اهداف سیاسی و رصد تخلفات عملی و ارایه توصیه به عربستان در این زمینه انجام خواهد داد.

انتهای پیام/