دستان سخاوتمند "امیر" را از چنگال دیالیز رهایی بخشید + عکس
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ امیر، پسر شانزده ساله‌ای که از دو سالگی به یک بیماری مجاری ادراری مبتلا شده و در آستانه از دست دادن تنها کلیه‌اش بود، با کمک مردم خیر از چنگال دیالیز نجات یافت.

امیر هجدهم دی ماه جاری در یکی از بیمارستانهای خصوصی پایتخت مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون وضعیت جسمی وی رو به بهبود است.

بیماری امیر"مثانه نوروژنیک"  نام دارد و باعث می‌شود که ادرار به کلیه بازگردد و باید به بیمار سوند وصل کرد؛ امیر از بدو تولد تحت درمان بوده اما بیماری وی پیشرفت داشته و از 23 فروردین ماه سال جاری وضعیت سلامتی امیر را حاد کرده است.

این بیماری به حدی پیشرفت که امیر در سن پنج سالگی یکی از کلیه‌هایش را از دست داد اما دست از مقاومت برنداشت و با این بیماری جنگید اما تنها کلیه باقی مانده امیر نیز به سختی کار می‌کرد و احتمال از کار افتادن آن بسیار زیاد بود.

امیر که دانش‌آموز دوم دبیرستان است مجبور شد به خاطر این بیماری تحصیل را ترک کند و به خاطر شرایط جسمی از آبان ماه مدرسه نرفت.

پزشکان متخصص پس از معاینه امیر اعلام کردند که فقط یک راه برای محافظت از تنها کلیه امیر باقی مانده و برای نجات وی باید دستگاهی به نام"استیمولاتور مغزی" در بدن وی قرار بگیرد.

نحوه کار این دستگاه به نحوی است در مثانه فرد بیمار قرار گرفته، به نخاع وصل شده و منجر به این می‌شود تا دفع ادرار به صورت طبیعی انجام شود و حتی می‌تواند قسمتهای از کار افتاده کلیه را به حالت فعال بازگرداند.

قیمت این دستگاه وارداتی حدود 63 میلیون تومان برآورد شد وشرکت واردکننده دستگاه"استیمولاتور مغزی" با تخفیف 13 میلیون تومانی، قیمت خرید این دستگاه را برای خانواده امیر به 50 میلیون تومان کاهش داد اما خانواده امیر توانایی پرداخت این مبلغ را نداشتند.

پدر امیر که مسافرکش است با فروختن پراید خود و قرض پول توانست 20 میلیون تومان جمع‌آوری کند اما برای خرید این دستگاه 30 میلیون تومان دیگر نیاز بود.

در نهایت خبر نیاز فوری امیر به خرید این دستگاه با عنوان «فرصت چند روزه پسر 16 ساله برای گرفتار نشدن در چنگال "دیالیز"» در خبرگزاری تسنیم منتشر شد و با کمک مردم خیر کشورمان و خیریه نیکان، مبلغ مورد نیاز برای خرید این دستگاه جمع‌آوری شد و امیر تحت عمل جراحی قرار گرفت.

انتهای پیام/