دستگاه ها طبق زمان بندی مشخص موانع سرمایه گذاری را مرتفع کنند
چهارشنبه 20 دی 1396

محمدحسیمن مقیمی

محمدحسین مقیمی در تشریح مصوبات جلسه رفع موانع سرمایه گذاری گفت: در سفر به شهرستان های استان تهران ،سرمایه گذاری و طرح های بزرگی را  توسط بخش خصوصی شاهد هستیم که در راه اجرا با مشکلات و موانع روبه رو هستند.

وی افزود: هر هفته جلسات کارشناسی در خصوص بررسی طرح های سرمایه گذاری با حضور سرمایه گذاران و دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار می شود و در این جلسات زمان بندی مشخصی برای رفع مشکلات هر یک از طرح ها و پروژه ها در نظر گرفته می شود.

استاندار با بیان اینکه در نخستین جلسه رفع موانع سرمایه گذاری چهار طرح ارائه شد تصریح کرد: براساس زمان بندی مشخص به مدیران هریک از دستگاه های مرتبط  فرصت داده شد تا موانع پروژه های سرمایه گذاری را مرتفع کنند.

مقیمی با اشاره به سهم  استان برای ایجاد١٢٦ هزار فرصت شغلی تا پایان سال گفت: مهمترین اقدام برای اشتغالزایی ایجاد فرصت سرمایه گذاری است و باید موانع این راه برداشته شود تا سرمایه گذاران به نتیجه برسند .

وی پشتیبانی از همه سرمایه گذاری های خرد و کلان را برای رسیدن به هدف اشتغال مهم دانست و تأکید کرد: باید راه را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران باز کنیم تا به دنبال اجرای طرح ها اشتغال ایجاد شود.

امامی امین، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در در جمع خبرنگاران گفت: براساس دستور استاندار مقرر شد؛ سه شنبه هر هفته سرمایه گذاران در پروژه‌های مهم و بزرگ استان مشکلات خود را با استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی مطرح کنند که در نخستین جلسه چهار طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و یک پروژه در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی بررسی شد.

وی افزود: در این جلسات مدیران کل محیط زیست،منابع طبیعی، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، شرکت آب و برق حضور دارند.

بر اساس گزارش سایت استانداری تهران، بخش‌های گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی، در نخستین جلسه رفع موانع سرمایه گذاری در استان پروژه های شهرک گردشگری سلامت در دماوند و فیروزکوه، مجتمع بین راهی در گدوک، پروژه سیبلند، مجتمع خدماتی و گردشگری و نمایشگاه توانمند سازی روستایی و عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان فیروزکوه با حضور سرمایه گذاران بررسی شدند.


استاندری تهران