راه اندازی موزه گیاه شناسی در شمال تهران
چهارشنبه 20 دی 1396

بهار در باغ گیاه شناسی تهران

عدالت امیرزاده معاون امور شهری و محیط زیست با اعلام این مطلب گفت: این موزه در فضایی که در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان پناهگاهی امن برای شهروندان در بوستان پایداری احداث شده بود قرار دارد.

وی افزود: موزه مذکور شامل:کتابخانه تخصصی، انواع گیاهان خشک، اتاق جلوه های سمعی و بصری، عکس، پوستر، کارگاه آموزشی- پژوهشی و آزمایشگاه است.

به گفته معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳، عملیات احداث  موزه گیاه شناسی از ابتدای دی ماه آغاز شده و در سه ماهه اول سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

امیرزاده ابراز داشت: این موزه نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی، آشنایی مردم با گیاهان و لزوم حفاظت از آنها، جلب نظر شهروندان به گیاه و گیاه شناسی و طرح مسائل زیست محیطی در سطح منطقه را بر عهده دارد.

وی توجه به مسائل زیست محیطی را از اولویت های شهر و کشور خواند و اظهار داشت: گیاهان و بطور کلی نباتات بخش جدایی ناپذیری از محیط زیست هستند.

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ یادآوری کرد: در موزه گیاه شناسی، امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی وحفاظت از آنها فراهم شده است  و  با بهره گیری از روش های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌ شود.

امیرزاده بیان کرد: تحقیق در زمینه روش های تکثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در موزه گیاه شناسی به آن پرداخته می شود.


توسعه فضای سبز,عدالت امیرزاده,کتابخانه