پیش بینی بارندگی های قابل ملاحظه در ماههای پایانی سال در خوزستان
چهارشنبه 20 دی 1396

کوروش بهادری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با ورود این سامانه های بارشی و بارندگیهای قابل ملاحظه بخشی از کمبود منابع آب استان جبران می شود.
وی افزود: در یک تا 2 روزآینده دمای سطح خاک به زیر دمای یخبندان می رسد؛ امروز در ایذه دمای سطح خاک به منفی چهار و در دزفول به منفی 2 درجه سانتیگراد رسید.
بهادری ادامه داد: در 24 ساعت گذشته ایذه با منفی یک و اهواز با 24 درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان گزارش شده و تغییرات دمایی اهواز بین 24 و هفت درجه سانتیگراد در نوسان است.
مدیر کل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در روزهای آینده به دلیل حاکمیت سیستم پرفشار، اینورژن یا وارونگی هوا و افزایش آلاینده های شهری در نواحی صنعتی استان غالب می شود به صورتی که امروز ارتفاع اینورژن 360 متر بود که نسبت به روز گذشته با 200 متر، آلودگی هوا کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش وضعیت بارش باران در استان حتی نسبت به پارسال که کم بارش بود، نامناسب تر است و این زنگ خطری برای کشاورزان و مردم است.
کاهش بارش باران وبرف در بسیاری از استان های کشور از جمله چهارمحال و بختیاری، ایلام و لرستان (از جمله استان های پربارش کشور) مشاهده می شود.
/6002/3004
خبرنگار: خاطره غفاری**انتشار: کبری آقازری

,ایرنا