تویوتا 600 هزار خودروی معیوب را برای رفع عیب فرا خواند
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی تویوتا موتور اعلام کرد، فراخوان مربوط به بررسی ایمنی کیسه هوای به کار رفته در صندلی جلوی خودروهایش در بازار آمریکا را به حدود 601 هزار و 300 هزار دستگاه خودروی دیگر گسترش می دهد. در این خودروها از کیسه های هوای تولیدی شرکت تاکاتا استفاده شده است.

شرت تاکاتا و شعبه آمریکایی اش تی کی هولدینگ، بعد از فراخوان بیش از 100 میلیون کیسه هوای معیوب این شرکت در سراسر جهان دادخواست ورشکستگی پر کرده است.

این ایربگ ها تاکنون منجر به دست کم 180 مورد جراحت و 20 مورد مرگ شده اند که اکثر آنها در آمریکا اتفاق افتاده است.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا اخیرا اعلامیه دیگری را از سوی شرکت تاکاتا منتشر کرده که بر اساس آن 3.3 میلیون دستگاه از کیسه های هوای معیوب به کار رفته در خودروهای شرکت های تویوتا، هوندا، بی ام و، دایملر، جنرال موتورز، تاتا موتورز جگوار لند روور و سوبارو را فرا می خواند.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا در ماه نوامبر اعلام کرد که 19 خودروساز مجموعا 46 میلیون کیسه هوا را در 34 میلیون دستگاه خودرو در سراسر آمریکا برای رفع عیب فرا خوانده اند و تا سال 2019، 70 میلیون کیسه هوای معیوب دیگر در این کشور فرا خوانده خواهند شد. در ماه ژوئن این اداره اعلام کرد که تاکنون تنها حدود 35 درصد از خودروهای فراخوان شده تعمیر شده اند.

در ژانویه 2016 تاکاتا توافق کرد که به ارتکاب اقدامات متخلفانه کیفری اعتراف نماید و برای مصالحه و مسکوت نمودن تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا در خصوص این کیسه های معیوب یک میلیارد دلار جریمه پرداخت نماید.

انتهای پیام/32