هشدار انگلیس در مورد وقوع یک بحران مالی دیگر بعد از برگزیت
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، در حالی که صنعت مالی اروپا به یک عرصه کلیدی برای مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تبدیل شده، دو وزیر ارشد کابینه انگلیس در مقاله ای نوشتند، اگر اتحادیه اروپا بعد از برگزیت از انعقاد یک توافق تجاری خوب با انگلیس خودداری کند، زمینه را برای یک بحران مالی جهانی دیگر هموار می کند.

فیلیپ هاومند، وزیر خزانه داری و دیوید دیویس، وزیر امور برگزیت دولت انگلیس در مقاله ای مشترک در یک روزنامه آلمانی نوشتند، آنها خواهان همکاری نزدیک میان رگولاتورهای اتحادیه اروپا و انگلیس بعد از خروج این کشور از اتحادیه اروپا هستند که بخشی از یک توافق تجاری گسترده شامل انواع کالاها و خدمات مالی میان طرفین باشد.

در این مقاله که در روزنامه فرانکفورتر الگماینه زیتونگ به چاپ رسیده تصریح شده که چنین توافقی دو طرف را قادر خواهد ساخت تا برای خودداری از وقوع «مجدد فاجعه ای نظیر» بحران مالی 2008 «خودداری کنند.» در ادامه این مقاله آمده است: «ما باید تلاش های جمعی مان برای تضمین اینکه آن ثبات مالی به زحمت به دست آمده در معرض ریسک قرار نگیرد را دو برابر کنیم و این کار از طریق انعقاد توافقی در حمایت از همکاری ها در چهارچوب بخش بانکی اروپایی و نه تکه تکه کردن این نظام امکان پذیر خواهد بود.»

دولت انگلیس قصد دارد اتحادیه اروپا را تشویق کند که بعد از تکمیل فرآیند برگزیت، موافقتنامه تجاری بلندپروازانه تری نسبت به آنچه این اتحادیه در نظر دارد، با انگلیس منعقد نماید.

اتحادیه اروپا و انگلیس قرار است در ماه مارس به صورت رسمی مذاکرات در مورد آینده روابط تجاری شان بعد از خروج این کشور از اتحادیه اروپا را آغاز کنند. هر دو طرف در حال حاضر مشغول تصمیم گیری در این باره هستند که می خواهند از مذاکرات آتی چه چیزی به دست بیاورند.

انتهای پیام/33