موزه باربری آلمان نیم میلیون نفر بازدیدکننده داشته است
چهارشنبه 20 دی 1396

موزه باربری

، موزه باربری در پوتسدام در مرکز ایالت براندنبورگ آلمان در سال ۲۰۱۷ بیش از ۵۰۰ هزار بازدیدکننده داشته است که اکثر آنها از دیگر ایالت‌های آلمان و کشورهای اروپایی بوده‌اند. این موزه در پایان ژانویه ۲۰۱۷ در مرکز تاریخی پوتسدام افتتاح شد. بازسازی کاخ قدیمی باربری به عنوان موزه در سال ۲۰۱۳ آغاز شده بود.

به گزارش رایزنی فرهنگی ایران در آلمان - براندنبورگ، «اورترود وستهایدر»، مدیر موزه در مصاحبه‌ای با آژانس مطبوعاتی آلمان گفت: نیم میلیون نفر در سال ۲۰۱۷، یعنی اولین سال افتتاح موزه باربری، از آن بازدید کرده‌اند. علاقه عجیب و غریب دوستداران هنر به برلین، دلیل مراجعه زیاد به موزه باربری است. همچنین بسیاری از بازدیدکنندگان از دیگر ایالت‌های فدرال بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه در سال جری میلادی (۲۰۱۸)، این موزه نمایشگاه‌های بزرگی برگزار خواهد کرد، در این باره گفت: ما انتظار داریم آثار مهمی، مانند سه‌گانه بازیگر از موزه هنر فاگ در کمبریج در این جا به نمایش درآید. این نقاشی با موضوع «تئاتر جهانی» است.

وستهایدر ادامه داد: اما همچنین گالری تیت در لندن، گالری ملی در واشنگتن و بسیاری از موزه‌های آلمانی از ما حمایت می‌کنند.

به گفته مدیر موزه، تصاویر گرهارد ریشتر در ماه ژوئن نشان داده خواهد شد؛ گرهارد ریشتر یکی از برترین هنرمندان دوران معاصر آلمان است. بیشتر آثار نقاشی او آبستره هستند. ریشتر به جز نقاشی، در عرصه مجسمه‌سازی و خلق آثار هنری با شیشه و عکاسی نیز فعال است و آثار فراوانی نیز در این حوزه‌ها آفریده است. آثار ریشتر همچنان بین واقعیت گرایی و انتزاع در حال تغییر و حرکت هستند.

وی گفت: ما همچنین می‌توانیم تصاویر کاملاً جدیدی از ریشتر را نشان دهیم و در حال تکمیل انتخاب کارهای این هنرمند هستیم. همچنین قرار است، آثار هانری ادموند کروس نیز در این موزه به نمایش درآید. او یک نقاش و چاپگر فرانسوی بود. او بیشتر به عنوان استاد نئو امپرسیونیسم شناخته شده است و نقش مهمی در شکل‌گیری مرحله دوم این جنبش ایفا می‌کند. او تأثیر قابل توجهی در هنر ماتیس و بسیاری از هنرمندان دیگر داشت.


آلمان,گردشگری,موزه