سرلشکر باقری:ملت ایران راه خود را با استقلال و سربلندی ادامه می‌دهد
چهارشنبه 20 دی 1396

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عصر امروز در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در جمع خبرنگاران طی سخنانی گفت  که آمریکا نماد ظلم به ملت خود است و با کمترین تحرکی از سوی مردم دست به اسلحه برده و هر روز افرادی بیگناه را می‌کشد.

وی در ادامه  ادعاهای آمریکا علیه ایران را  مضحک خواند و گفت: کشور ایران دارای ملتی است که تمامی نهادها و مسئولین آن به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط خود مردم انتخاب می‌شوند و دموکراسی حاکم بر ایران در جهان نمونه است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش های نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و دستگاه‌های امنیی  در مواجهه با اغتشاشات اخیر گفت: در اغتشاشات هفته گذشته موردی وجود نداشته که سپاه، بسیج و نیروی انتظامی با اسلحه به خیابان آمده باشند و این برابر با دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح بوده و نیروهای انتظامی و امنیتی حداکثر تحمل و صبوری را در این حوادث داشتند و حادثه منجر به فوت در این حادثه از سوی نیروهای امنیتی وانتظامی وجود نداشته است.

وی افزود البته مرگ چندین نفر در  این اغتشاشات کاملا مشکوک بوده و با تیراندازی از پشت و مناطق نامشخص اتفاق افتاده که این حوادث در دست بررسی است. البته نهادهای انتظامی و نظامی حق دارند در صورت حمله به پادگانهای نظامی براساس قوانین بین‌المللی از آن دفاع کنند.

سرلشکر باقری اظهار کرد: مردم ایران  به قوانینی که در ر کنگره آمریکا قواعد تصویب می‌شود عادت دارند. ملت ایران راه خود را با استقلال و سربلندی ادامه می‌دهند و ضمن اینکه موازین حقوق بشری در ایران براساس شرع اسلام و قانون اساسی بوده و از بسیاری از کشورهای غربی پیشرفته‌تر است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ملت ایران نسبت  به فضاسازی‌ها رسانه‌ای و عملیات روانی آگاهی دارند و راهپیمایی خودجوشی که پس از حوادث اغتشاشات اخیر برگزار شد نشان داد که ملت ما با ترفندهای دشمن آشنایی دارند و این حوادث اخیر که با طراحی و توطئه دشمنان انقلاب اسلامی آغاز شد بحمدالله در نطفه توسط ملت خفه شد .

سرلشکر باقری درباه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت حماسه‌آفرینی دوران دفاع مقدس گفت: هر ملتی برای ساخت نسلهای آتی خود همواره رویدادهای مهم تاریخی خود را حفظ و آن را توسعه می‌دهد و به نسل‌های بعدی منتقل می‌کند و در هیچ جای دنیا یادگاری به قداست دفاع مقدس ایران وجود ندارد.

وی ادامه داد: ملت ایران رژیم با تا بن دندان مسلح طاغوت را سرنگون کردند و حکومت مردمی را به رهبری امام خمینی ایجاد کردند و بلافاصله با تهاجم دشمن بعثی مواجه شدند و همین ملت با دست خالی و تحریمهای ناجوانمردانه 8 سال جنگیدند و پیروز شدند.

سرلشکر باقری به نقش بی‌بدیل توسعه مفاهیم دفاع مقدس در احیای روحیه انقلابی و تداوم آن برای نسلهای فعلی و آینده اشاره کرد و گفت: باید این فرهنگ را توسعه داده و با استفاده از ابزارهای هنری و روز برای توسعه آن برای دهه‌ها و قرنهای آینده استفاده کرد.

وی افزود باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم تا رزمندگان آن دوران خاطرات خود را بگویند و هنرمندان و نویسندگان نیز این خاطرات را بنویسند تا جامعه بتواند از این گنجینه ارزشمند استفاده کند. همچنین باید این گنجینه را با زبان هنرمندانه و فضای مجازی برای عموم مردم و نسل جوان به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/