مناظره در تلویزیون با موضوع نقشه جامع علمی کشور
چهارشنبه 20 دی 1396

زاویه

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، مناظره زنده تلویزیونی شبکه چهار سیما امشب به تحلیل نقش نقشه جامع علمی کشور در سند چشم‌انداز بیست ساله خواهد پرداخت.

بنابراین گزارش، دکتر عبدالله صلواتی مجری «زاویه»، امشب  میزبانی دکتر ناصر باقری مقدم، دکتر علینقی مشایخی و دکتر جبرائیل نسل سراجی را بر عهده دارد و با آنها درخصوص ضرورت نقشه جامع علمی در رسیدن به هدف چشم انداز بیست ساله کشور، مسائل و رویدادهای اقتصادی و علمی نظیر اشتغال، اقتصاد دانش بنیان، اولویت بندی در حوزه‌های علم و فنآوری، علوم پایه و کاربردی، علوم انسانی و معارف اسلامی در این نقشه به گفتگو می پردازد.

نقشه جامع علمی کشور در حوزه علم و فناوری در سال ۱۳۸۹ تصویب و در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ جهت اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

این سند در ۴۰ صفحه تنظیم شده و پنج فصل دارد که عبارتند از: «ارزش‌های بنیادین»، «وضع مطلوب علم و فناوری»، «اولویت‌های علم و فناوری کشور»، «راهبردها و اقدامات ملی برای توسعه علم و فناوری در کشور» و «چارچوب نهادی علم و فناوری و نوآوری» که مورد ارزیابی و نقادی صاحب¬نظران قرار گرفته است که در این برنامه به ضرورت و یا عدم ضرورت بازنگری این نقشه نیز پرداخته خواهد شد.

«زاویه» به تهیه‌کنندگی حسین مروی به صورت هفتگی چهارشنبه‌ها ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۴:۳۰ بازپخش می‌شود.


برنامه زاویه,نقشه جامع علمي كشور